poniedziałek, 27 maja

Shazam, popularna usługa rozpoznawania muzyki, zaktualizował swoją aplikację na iPhone’a i iPada, dzięki czemu utwory zidentyfikowane za pomocą funkcji Rozpoznawanie muzyki w systemie iOS są teraz synchronizowane z aplikacją Shazam.

Shazam, to aplikacja przeznaczona do rozpoznawania odtwarzanej muzyki, podająca tytuł utworu i wykonawcę w celu identyfikacji. iPhone’y i iPady mają wbudowaną integrację Shazam nawet bez konieczności posiadania samej aplikacji. Za pomocą przycisku Rozpoznawanie muzyki w Centrum Sterowania lub poproszenia Siri o zidentyfikowanie odtwarzanego utworu możemy uzyskać informacje o wykonawcy i tytule utworu. Jednak wcześniej te dane o rozpoznanych utworach nie były nigdzie gromadzone.

Od teraz utwory rozpoznane z poziomu Centrum Sterowania są synchronizowane z aplikacją. Wcześniej sądzono, że funkcja synchronizacji między Rozpoznawaniem muzyki w Centrum Sterowania a aplikacją Shazam była ograniczona do urządzeń z wersją beta iOS 16, ale Shazam wdrożył tę funkcję w obecnej aplikacji dla urządzeń z systemem iOS 15.

Nowością w tej aktualizacji jest teraz synchronizacja historii Shazam na różnych urządzeniach. Wcześniej długie naciśnięcie przycisku Rozpoznawanie muzyki w Centrum sterowania wyświetlało tylko historię identyfikacji utworów dla bieżącego urządzenia. Jednak w przyszłości pokaże wszystkie utwory zidentyfikowane z dowolnego urządzenia zalogowanego do tego samego Apple ID, niezależnie od tego, czy zostało to zrobione za pośrednictwem aplikacji, czy Centrum sterowania.

Po latach integracji z Siri, Apple nabył Shazam w 2018 roku, a od iOS 14.2, urządzenia mobilne Apple mają funkcję rozpoznawania utworów na poziomie systemowym. We wrześniu 2021 roku Apple ogłosił, że funkcja rozpoznawania muzyki w Centrum sterowania przekroczyła miliard łącznych rozpoznań na iPhonie i iPadzie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx