niedziela, 19 maja

Firma Apple oficjalnie ogłosiła dziś, że nabyła usługę rozpoznawania muzyki – Shazam, dołączając do swojego portfolio największych zakup firmy od momentu nabycia producenta słuchawek Beats za potwierdzone 3 miliardy dolarów w maju 2014 roku.

Apple nie ujawnił tym razem warunków finansowych, ale kiedy TechCrunch podał informację o planach przejęcia  w zeszłym tygodniu, jedno z jego źródeł podało, że transakcja może kosztować około 400 milionów dolarów. Shazam został wyceniony w styczniu 2015 roku na 1 miliard dolarów.

Apple potwierdził przejęcie w oświadczeniu przekazanym dziś dla mediów:

Cieszymy się, że Shazam i jego utalentowany zespół dołączą do Apple. Od czasu premiery w App Store, Shazam konsekwentnie zalicza się do najpopularniejszych aplikacji na iOS. Obecnie jest używany przez setki milionów ludzi na całym świecie, na wielu platformach. Apple Music i Shazam to naturalny sposób dzielenia się pasją do odkrywania muzyki i dostarczania naszym użytkownikom doskonałych doznań muzycznych. Mamy ekscytujące plany i czekamy na połączenie z Shazamem po zatwierdzeniu dzisiejszej umowy.

Shazam wydał natomiast następujące oświadczenie:

Z radością ogłaszamy, że Shazam zawarł umowę, aby stać się częścią Apple. Shazam jest jedną z najwyżej ocenianych aplikacji na świecie i kochaną przez setki milionów użytkowników. Nie możemy sobie wyobrazić lepszego domu dla Shazama, który umożliwiłby nam dalsze wprowadzanie innowacji i dostarczanie magii dla naszych użytkowników.

Shazam to popularna usługa, która może identyfikować tytuł i teksty piosenek, teledysków, programów telewizyjnych i innych. Shazam ma samodzielne aplikacje na iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch, a usługa jest również wbudowana w Siri od iOS 8.

Shazam jest zintegrowany z Apple Music, umożliwiając subskrybentom identyfikującym utwór, szybkie odtworzenie go bezpośrednio w usłudze strumieniowego przesyłania muzyki. Shazam ma również aplikację iMessage do identyfikowania i udostępniania utworów w aplikacji Wiadomości.

Shazam to nie tylko duża część Apple. Usługa jest wbudowana w Snapchat, umożliwiając użytkownikom rozpoznawanie, odkrywanie i udostępnianie muzyki znajomym. W aplikacji wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk na ekranie aparatu, aby zidentyfikować utwór w Shazam.

We wrześniu 2016 r. Shazam ogłosił, że jego aplikacje mobilne zostały pobrane ponad miliard razy od czasu wydania. Shazam wydał swoją oryginalną aplikację na iPhone’a, gdy App Store pojawił się w 2008 roku.

Algorytmy uczenia maszynowego Shazama używane do identyfikowania klipów audio oraz ich funkcja rozszerzonej rzeczywistości,która umożliwia użytkownikom odkrywanie treści na podstawie zdjęć zrobionych za pomocą aplikacji, może być cenną technologią dla Apple.

Apple powiedział, że nie ujawnia w tej chwili dalszych szczegółów, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć dokładnie, w jaki sposób wykorzysta technologię i talent Shazama.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx