niedziela, 14 lipca

Wraz z wprowadzeniem systemu iOS 14.2, Apple dodał nowy przełącznik rozpoznawania muzyki Shazam dla Centrum sterowania, dając użytkownikom iPhone’a, iPada i iPoda touch szybki i łatwy sposób na identyfikację odtwarzanej muzyki.

Rozpoznawanie muzyki jest dość popularną funkcją uruchamianą z Centrum sterowania, a według Apple Shazam przekroczył 1 miliard skumulowanych rozpoznań z Centrum sterowania na urządzeniach z systemem iOS.

W porównaniu ze standardową aplikacją Shazam, rozpoznawanie muzyki z centrum sterowania jest nieco inne, ponieważ pozwala użytkownikom identyfikować utwory odtwarzane w ich ulubionych aplikacjach, programach telewizyjnych i filmach nawet podczas korzystania ze słuchawek co jest ciekawym dodatkiem do rozpoznawania głośnego utworu.

Numerem jeden wśród najczęściej rozpoznawanych piosenek jest „Talking to the Moon” Bruno Marsa, a lista 10 najczęściej rozpoznawanych piosenek dostępna jest poniżej:

  • Talking To The Moon” – Bruno Mars
  • „Astronaut In The Ocean” – Masked Wolf
  • „MONTERO (Call Me By Your Name)” – Lil Nas X
  • „Beggin” – Måneskin
  • „Another Love” – Tom Odell
  • „Runaway” – AURORA
  • „Dick” – StarBoi3 Feat. Doja Cat
  • „Arcade” – Duncan Laurence
  • „Stay” – The Kid LAROI & Justin Bieber
  • „drivers license” – Olivia Rodrigo

Jeśli jeszcze nie korzystacie z funkcji rozpoznawania muzyki w taki sposób, to możecie ją dodać do Centrum sterowania, otwierając aplikację Ustawienia i wybierając sekcję Centrum sterowania. Tam przewińcie w dół i dotknijcie przycisku „+” obok opcji „Rozpoznawanie muzyki” z logo Shazam. Po dodaniu w Centrum Sterowania pojawi się Wam dodatkowy przycisk z logo Shazam, który zawsze możecie szybko kliknąć, aby zidentyfikować odtwarzany utwór.

shazam-rozpoznawanie-centrum-sterowania

Apple ulepszy rozpoznawanie muzyki w iOS 15 i w przyszłości automatycznie zapisze listę utworów, które użytkownicy odkryli za pomocą funkcji Centrum sterowania. Historię rozpoznawania muzyki będzie można wyświetlić przytrzymując dłużej ikonę Shazam w Centrum sterowania na urządzeniu z systemem iOS 15 lub iPadOS 15.

shazam-historia-rozpoznawania

Deweloperzy mogą teraz również skorzystać z interfejsu API ShazamKit, który umożliwia bezpośrednią integrację technologii rozpoznawania dźwięku Shazam z aplikacjami, a pierwsze aplikacje z tą funkcjonalnością pojawią się jesienią tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx