sobota, 20 lipca

Jak wynika z raportu japońskiego serwisu Mac Otakara, Apple planuje zorganizować swoją konferencję w drugiej połowie października na której zaprezentowane zostaną modele iPhone’a 12, Apple Watch Series 6 i zapowiadane od dawna AirTags.

Powołując się na plotki od „chińskich dostawców”, Mac Otakara sugeruje, że Apple początkowo planował wypuścić „AirTags” mniej więcej w tym samym czasie, w którym pojawił się iPhone SE 2020, ale zostało to opóźnione.

Apple pod koniec lipca potwierdził, że tegoroczne iPhone’y będą nieco spóźnione z informacją że ich sprzedaż ruszy „kilka tygodni później” niż normalne wrześniowe ramy czasowe. Oczekuje się, że linia ‌iPhone 12‌ zostanie wydana w pewnym momencie w październiku, a opóźnienie doprowadziło do spekulacji i niepewności, kiedy Apple może zorganizować coroczną jesienną imprezę.

Konferencja prezentująca nowe modele iPhone’ów odbywa się zwykle w pierwszym lub drugim tygodniu września i nie jest jasne, czy Apple zorganizuje swój event w takich ramach czasowych, a następnie opóźni sprzedaż iPhone’ów do października, czy też zaczeka do października na prezentację.

Informacje Mac Otakary są sprzeczne z informacjami ujawnionymi przez Jona Prossera, który zasugerował, że Apple planuje wypuścić Apple Watch i nowe iPady w komunikacie prasowym we wrześniu, a następnie zorganizować w październiku konferencję dla iPhone’ów. Firma Apple nigdy nie oddzieliła iPhone’a od premiery Apple Watch, więc istnieje pewien sceptycyzm co do tej prognozy.

Jeśli chodzi o „AirTags”, to kod lokalizatorów śledzących Bluetooth podobnych do Tile został zauważony w aktualizacjach iOS już w wersji beta iOS 13, więc prace nad nimi trwają już od dłuższego czasu. Nigdy nie było jasne, kiedy zostaną „AirTags” faktycznie zostaną wypuszczone, ale pojawiły się plotki o debiucie w 2020 roku, a ten coraz bardziej się kończy.

Mac Otakara sugeruje, że ‌AirTags będą działać z funkcją wycinków aplikacji App Clip, która zostanie wprowadzona w iOS 14 i umożliwia użytkownikom pobieranie małych fragmentów aplikacji bez pobierania całości, na przykład w celu wypożyczenia roweru. Nie jest jednak jasne jak to miałoby działać, biorąc pod uwagę, że ‌AirTags‌ mają działać w aplikacji Lokalizator.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx