sobota, 2 marca

Lokalizator AirTags może być wygodnym sposobem śledzenia psów, które mogą wyrwać się ze smyczy lub zgubić się w inny sposób. Nawet ostatnio opisywaliśmy jeden z pozytywnych przykładów kiedy AirTag pomógł namierzyć właścicielowi psa porwanego przez falę powodziową.

Jednak z drugiej strony istnieją niebezpieczeństwa związane ze stosowania tej praktyki co opisał ostatnio The Wall Street Journal.

Niewielki rozmiar AirTag z łatwością mieści się na obroży psa, ale ten rozmiar sprawia również, że urządzenie śledzące jest wystarczająco małe, aby można je było połknąć, przynajmniej dla psów średnich i dużych rozmiarów. I takich też przypadków okazuje się być naprawdę sporo.

Właściciel psa, Colin Mortimer, powiedział w rozmowie z The Wall Street Journal, że AirTag umieszony na obroży jego psa Sophie pewnego dnia zginął. Wyśledził go za pomocą aplikacji Znajdź i był w stanie zmusić go do odtworzenia dźwięku, a pikanie dochodziło… z żołądka jego drugiego psa Sassy. Sassy był w stanie zwrócić wciąż działający AirTag, ale czasami takie incydenty mogą wymagać operacji.

Na stronie Reddit opisano przypadek dobermana, który połknął AirTag, a z kolei inny użytkownik opowiada jak widział psa w parku dla psów, który zjada AirTag. Weterynarz z Luizjany powiedział The Wall Street Journal, że wyleczył już sześć psów, które połknęły AirTag w ciągu ostatnich 18 miesięcy i w każdym przypadku AirTag był początkowo przymocowany do obroży psa.

Apple nie zaleca używania AirTagów do śledzenia zwierząt domowych lub dzieci popierając to słowami, że urządzenie zostało zaprojektowane do śledzenia przedmiotów, a nie żywych stworzeń. AirTag, który zostanie połknięty, może bezpiecznie przejść przez układ pokarmowy zwierzęcia, ale mogą wystąpić komplikacje, jeśli AirTag się rozpadnie.

Wewnątrz urządzenia znajduje się bateria, która jeśli zostanie uszkodzona może wydzielać żrącą substancję, która może uszkodzić żołądek lub usta zwierzęcia. Ann Hohenhaus, starszy lekarz weterynarii w Schwarzmann Animal Medical Center w Nowym Jorku, powiedziała, że jeśli pies zje AirTag, musi go wydalić „tak szybko, jak to możliwe”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx