niedziela, 19 maja

Adobe w listopadzie ubiegłego roku wprowadził Photoshopa na iPada, a kolejną dużą aplikacją Adobe jaka właśnie trafia na tablet Apple jest Adobe Illustrator.

Wprowadzenie programu Illustrator na iPada poprzedzone było kilkoma miesiącami testów beta i podobnie jak Photoshop, Illustrator dla iPada zapewnia podstawową funkcjonalność znaną użytkownikom programu Illustrator na tablety. Illustrator dla ‌iPada‌ zmienia wygląd programu Illustrator dla ekranu dotykowego i dostosowuje je pod wsparcie Apple Pencil.

Celem firmy Adobe było uczynienie programu Illustrator dla iPada intuicyjnym i prostym w użyciu bez pozbawiania go kluczowych narzędzi programu Illustrator. Adobe twierdzi, że chociaż interfejs wydaje się prosty po pierwszym uruchomieniu aplikacji, dodatkowe możliwości stają się dostępne podczas pracy. Firma Adobe skupiła się na bezproblemowych połączeniach między urządzeniami i współdziałaniu plików, więc pliki utworzone na iPadzie można otwierać na komputerze i odwrotnie.

Rysowanie w programie Illustrator dla iPada jest prostsze niż na komputerze dzięki wsparciu Apple Pencil. Umożliwia on naturalne rysowanie wyraźnych linii i gładkich krzywych, a następnie precyzyjne udoskonalanie ścieżek. Gradienty podkreślają kolory, a piękne wzorki można tworzyć prostym naciśnięciem, wskazaniem lub gestami dotykowymi. Ponadto aplikacja wykorzystuje wyjątkowe zalety aparatu iPada.

Adobe twierdzi, że wypuszczenie programu Illustrator to „dopiero początek” podróży, w której planowane jest dodanie dodatkowych funkcji, takich jak efekty, większą ilość pędzli, opcje przekształcania szkiców w grafikę wektorową i nie tylko.

Adobe Illustrator dla iPada jest bezpłatny dla członków Creative Cloud z aktualnym dostępem do programu Adobe Illustrator na komputery stacjonarne. Aplikację można tez pobrać za darmo na iPada i korzystać z niej samodzielnie za 47,99 złotych miesięcznie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx