poniedziałek, 27 maja

Raport sporządzony przez serwis Tom’s Guide, którzy mieli już okazję potestować nowego iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro ujawnia zakres skrócenia żywotności baterii podczas korzystania z sieci 5G.

Raport przedstawia test, w którym iPhone nieprzerwanie przegląda internet przy jasności ekranu 150 nitów, uruchamiając nową witrynę co 30 sekund, aż do wyczerpania baterii. Co ciekawe, test został przeprowadzony na telefonie iPhone 12 i 12 Pro zarówno w sieci 4G, jak i 5G.

Korzystając z sieci 5G, iPhone 12 działał zaledwie osiem godzin i 25 minut, a iPhone 12 Pro – dziewięć godzin i sześć minut. Podczas korzystania z 4G, ‌iPhone 12‌ i 12 Pro działają dłużej, wytrzymując odpowiednio przez dziesięć godzin i 23 minuty oraz 11 godzin i 24 minuty. Oznacza to, że żywotność baterii w iPhonie 12 i iPhonie 12 Pro jest o około 20 procent krótsza podczas korzystania z sieci 5G.

zywotnosc baterii iPhone w trybie 5G

Ten sam test wykonany w sieci 4G na iPhonie 11 w 2019 roku dał wynik 11 godzin i 16 minut, a ‌iPhone 11‌ Pro osiągnął 10 godzin i 24 minuty.

Tom’s Guide informuje, że w porównaniu z konkurencją na Androidzie nowe telefony Apple są o krok za tymi urządzeniami na liście najlepszych żywotności baterii telefonów, zwłaszcza w sieciach 5G.

Uważa się, że pojemność baterii w całej gamie tegorocznych ‌iPhone’ów 12‌ została w tym roku zmniejszona chociaż wiadomo było, że sieć 5G prawdopodobnie szybciej wyczerpuje baterie. Teraz wiemy już dokładniej o ile.

Wyniki dotyczące baterii mogły być przyczyną podjęcia przez Apple decyzji o włączeniu „trybu Smart Data” w iPhonie 12 i iPhonie 12 Pro, który wyłącza tryb 5G w momentach, gdy nie jest to potrzebne. Na przykład podczas przesyłania strumieniowego muzyki przy wyłączonym ekranie tryb Smart Data podobno wyłącza 5G i zamiast tego faworyzuje 4G.

Jednak użytkownicy mogą pójść dalej i ręcznie wyłączyć 5G, aby wydłużyć żywotność baterii w iPhone 12 i iPhone 12 Pro tylko wtedy pytanie po co posiadać telefon z obsługą sieci 5G. W ustawieniach użytkownicy mogą wybierać spośród trybów „5G włączony”, „5G Auto”, który wydaje się być trybem Smart Data firmy Apple, oraz „LTE”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx