niedziela, 21 lipca

Adobe wypuścił dziś długo oczekiwaną aplikację Photoshop na iPada, rok po pierwszym ogłoszeniu planów wprowadzenia komputerowej wersji Photoshop CC na tablety Apple.

Aplikacja Photoshop na „iPada” została zaprojektowana tak, aby użytkownicy Photoshopa na komputerach stacjonarnych mogli otwierać i edytować pliki PSD bezpośrednio na swoich tabletach, z możliwością przeglądania i edycji warstwowych dokumentów oraz uzyskiwania dostępu do kluczowych narzędzi Adobe za pomocą gestów dotykowych.

Aplikacja będzie przyjazna użytkownikom Photoshopa dzięki standardowemu paskowi narzędzi Photoshopa po lewej stronie i interfejsowi warstw po prawej, które są zoptymalizowane pod kątem interfejsu dotykowego. Adobe wbudował w nią samouczki wideo, które mają ułatwić użytkownikom rozpoczęcie korzystania z aplikacji.

Photoshop dla „iPada” został zaprojektowany z myślą o dotyku i mobilności, ale został zbudowany przy użyciu tej samej bazy kodu, co Photoshop na komputery stacjonarne, więc użytkownicy nie muszą się martwić o konwersje, kompresje lub importowanie lub eksportowanie podczas zamiany między „iPadem” a wersją na komputery. Wszystkie zmiany przyniosą takie same wyniki na różnych urządzeniach.

Wraz z uruchomieniem programu Photoshop dla „iPada” Adobe dokonał zmian dotyczących dokumentów w chmurze, aby obsługiwać format PSD, co pozwoli na pracę z PSD na różnych platformach. Praca z programem Photoshop dla „iPada” jest automatycznie zapisywana w chmurze jako plik PSD dzięki nowej funkcji dokumentów w chmurze.

Według Adobe, dzisiejsze wypuszczenie Photoshopa dla „iPada” to dopiero początek szerszego planu rozszerzenia możliwości Photoshopa na tablety.

Pierwsza wersja Photoshopa dla „iPada” koncentruje się na najważniejszych przepływach pracy, tworzeniu kompozycji oraz maskowaniu i retuszowaniu, a dodatkowe funkcje zostaną wprowadzone w przyszłości, gdy Adobe lepiej nauczy się, jak klienci używają Photoshopa na urządzeniu mobilnym.

Firma twierdzi, że jest „głęboko zaangażowana” w przemyślenie każdej funkcji Photoshopa dla Apple Pencil i ekranu dotykowego, aby zapewnić najlepszą jakość Photoshopa niezależnie od urządzenia.

Adobe twierdzi, że nowe funkcje zostaną dodane „tak szybko, jak to możliwe” w regularnych odstępach czasu po wydaniu Adobe MAX 2019. „Wiemy, że mamy więcej do zrobienia”, czytamy na blogu Adobe informującym o wypuszczeniu Photoshopa na iPada. Adobe zachęca użytkowników Photoshopa na iPadzie do korzystania z forum użytkowników w celu omawiania potencjalnych nowych funkcji.

Photoshop dla „iPada” jest dostępny od teraz dla wszystkich klientów Creative Cloud, którzy mają subskrypcję Photoshopa. Można go pobrać ze sklepu App Store. Więcej informacji na temat nowej aplikacji Photoshop dla‌ iPada‌ można znaleźć na stronie Adobe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] na iPada jest następstwem wydania aplikacji Photoshop na iPada w zeszłym […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx