środa, 1 lutego

Adobe zapowiedział wczoraj wydanie Flash Media Server 4.5 i Flash Access 3.0, zaktualizowanego narzędzia, które umożliwi strumieniową transmisję wideo w formacie Flash dla urządzeń iOS. Wydanie to zawiera nowe rozwiązanie umożliwiające przekonwertowanie zawartości Flash i przesłanie do urządzeń iOS, które do tej pory nie obsługują Flash Playera.

„Dzięki Adobe Flash Media Server 4.5, wydawcy mediów mają teraz jeden prosty sposób dostarczania zawartości, przy użyciu tego samego strumienia do urządzeń obsługujących technologię Flash jak i urządzeń nie wspierających Flash takich jak iPhone lub iPad.”

Innymi słowy, rozwiązanie firmy Adobe przekonwertuje zawartość w czasie rzeczywistym, zmieniając protokół w zależności od urządzenia docelowego np. na dynamiczny Streaming HTTP lub HLS. Oznacza to, że urządzenia iOS będą w stanie obsłużyć filmy Flash, bez obciążania procesora i dodatkowego zużycia baterii.

W związku z tym, wydawcy mediów korzystający z nowego oprogramowania Adobe, będą mogli łatwo dostarczać zawartość zgodną z HTML5 dla urządzeń mobilnych obok tradycyjnej dla programu Flash Player. Ponieważ funkcja wykorzystuje technologię streamingu video, a nie działa jak tradycyjny Flash bezpośrednio na urządzeniu, nie ma jeszcze wsparcia dla interaktywnej zawartości Flash, takiej jak gry i banery reklamowe. Jednak możliwość dostępu do strumieniowej transmisji filmów Flash na urządzenia z iOS z pewnością będzie miłym dodatkiem dla wielu użytkowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx