sobota, 13 kwietnia

Według danych udostępnionych przez Sensor Tower, światowa liczba pobrań z App Store wzrosła o 2,4 procent, osiągając 8,6 miliarda w pierwszym kwartale 2022 roku. Zarówno z App Store jak i sklepu Google Play odnotowano łącznie 36,9 miliarda pobrań aplikacji, co stanowi wzrost o 1,4 procent.

W związku z faktem, że użytkowników Androida jest znacznie więcej niż użytkowników iPhone’ów, liczba aplikacji pobranych na urządzenia z Androidem była znacznie większa, a pobrania z Google Play w ciągu kwartału sięgnęły 28,3 miliarda.

TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją na ‌iPhone’a‌ i iPada na całym świecie, przekraczając 70 milionów pobrań ‌z App Store‌. Inne najczęściej pobierane aplikacje to YouTube, WhatsApp, Instagram i Facebook, co nie zmieniło się w porównaniu z kwartałem ubiegłego roku.

TikTok został pobrany ponad 3,5 miliarda razy od czasu jego wypuszczenia i jest pierwszą aplikacją nie należącą do Mety, która osiągnęła taki poziom. Według Sensor Tower od początku 2018 roku żadna aplikacja nie przewyższyła TikToka w liczbie pobrań.

Jeśli chodzi o gry, najczęściej pobieranymi aplikacjami były Subway Surfers, Wordle (oryginał z 2016 roku), Coloring Match, PUBG Mobile i Roblox. Subway Surfer miał ponad 15 milionów pobrań w ciągu kwartału.

Pełny raport Sensor Tower na temat App Store w I kwartale 2022 roku można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx