poniedziałek, 17 czerwca

Według raportu opublikowanego przez firmę Bloomberg Apple w 2018 roku wypuści trzy nowe iPhone’y. W skład tych trzech urządzeń, jak słyszeliśmy wcześniej, będzie wchodzić ulepszona wersja iPhone’a X, „największy iPhone’a kiedykolwiek” z ekranem o przekątnej zbliżonej do 6,5 cala i trzeci tańszy model.

Mówi się, że firma Apple zamierza zaoferować „model dla każdego”, aby ożywić sprzedaż iPhone’ów po tym, jak sprzedaż iPhone’a X spadła w ostatnim kwartale w porównaniu do oczekiwań analityków.

Raport Bloomberga potwierdza szczegóły, które usłyszeliśmy od analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo, który często dzieli się dokładnymi wglądami w plany Apple’a. Kuo już od miesięcy mówi, że Apple pracuje nad 5,8-calowym iPhone’em drugiej generacji, większym 6,5-calowym iPhone’em OLED, który można uważać za iPhone’a X Plus, oraz tańszy model iPhone’a 6,1 calowego z wyświetlaczem LCD.

Podczas iPhone 6,1 calowy będzie miał niższą cenę, Kuo (i teraz Bloomberg) mówią, że wszystkie trzy urządzenia będą wyposażone w Face ID. Te trzy urządzenia będą również posiadać wyświetlacz od krawędzi do krawędzi, z wyjątkiem wycięcia z przodu każdego urządzenia, które pomieści system kamer TrueDepth.

Dwa topowe urządzenia będą korzystać z procesorów A12 i będą miały krawędzie ze stali nierdzewnej, a przynajmniej jeden model może być dostępny w kolorze złotym, którego dodanie rozważa Apple Jeśli chodzi o model w niższej cenie to będzie on posiadał aluminiowe krawędzie, aby obniżyć jego koszt. Podobnie jak dwa modele wyższej klasy, będzie posiadał szklany tył do ładowania bezprzewodowego.

W przypadku większego modelu iPhone’a X Apple rozważa wprowadzenie funkcji dual-SIM, która ułatwiłaby zmianę operatora podczas podróży, ale Bloomberg twierdzi, że nie jest jeszcze jasne, czy firma wdroży tę funkcję.

Firma Apple nie podjęła ostatecznej decyzji o włączeniu tej funkcji i może czekać na technologię E-SIM, która połączy telefony z wieloma sieciami bez potrzeby wymienialnego chipa. Apple chciał zaoferować technologię E-SIM, ale niektórzy operatorzy są oporni na tę koncepcję, a Apple potrzebuje wsparcia. Możliwość podwójnej karty SIM stanowiłaby kompromis.

Największy iPhone firmy Apple, mierzący 6,5 cala, ma kod o nazwie „D33”. Według Bloomberga, niektóre prototypy tego urządzenia mają rozdzielczość ekranu 1242 x 2688. Kuo powiedział wcześniej, że urządzenie będzie oferować od 480 do 500 pikseli na cal, podobnie jak nowy model 5,8 calowy, o nazwie kodowej „D32”.

Według Bloomberga, Apple prowadzi już testy produkcyjne u dostawców, więc w najbliższej przyszłości możemy zacząć dostrzegać znaczny wzrost przecieków na temat nowego urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx