wtorek, 23 kwietnia

Według Marka Gurmana z Bloomberga nie wydany 15-calowy MacBook Air z procesorem „dorównującym” chipowi M2 został zauważony w logach deweloperów App Store. Laptop, o którym mówi się od dawna, prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na WWDC w czerwcu.

Gurman informuje, że czip w nowej konfiguracji MacBooka Air wykryty w dziennikach ma 8-rdzeniowy procesor i 10-rdzeniowy procesor graficzny, podobnie jak układ M2, a także 8 GB pamięci RAM. Laptop ma identyfikator modelu „Mac 15,3” i jest wymieniony jako działający pod kontrolą systemu macOS 14, który ma zostać zapowiedziany na WWDC wraz z iOS 17 i innymi aktualizacjami. Nowy Air jest również wymieniony z rozdzielczością wyświetlacza równą rozdzielczości 14-calowego MacBooka Pro.

Pojawiły się sprzeczne doniesienia na temat tego, który czip będzie używany w 15-calowym MacBooku Air, ale dzienniki deweloperów i Gurman mówiący, że czip M3 „pojawi się później” sugerują, że początkowy 15-calowy model będzie zasilany przez czip M2, podobnie jak Model 13-calowy.

Wzmianki o większym MacBooku Air zaczęły się pojawiać po raz pierwszy w 2021 roku, a produkcja 15-calowych paneli wyświetlaczy podobno wzrosła w ostatnich miesiącach. Nie jest jasne, kiedy dokładnie laptop trafi na rynek, ale prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na konferencji otwierającej WWDC, które rozpocznie się 5 czerwca. Apple ogłosił 13-calowego MacBooka Air z układem M2 na WWDC w zeszłym roku.

Według Gurmana Apple pracuje również nad zaktualizowanym 13-calowym MacBookiem Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx