poniedziałek, 15 kwietnia

Google udostępnił szczegółowe informacje na temat kilku optymalizacji, które zostały dodane do przeglądarki Chrome na komputery Mac, dzięki czemu przeglądarka jest „szybsza niż kiedykolwiek” w teście porównawczym przeglądarki Apple Speedometer.

Google twierdzi, że wraz z najnowszą wersją Chrome firma zagłębiła się „głęboko pod maskę”, aby znaleźć nowe możliwości zwiększenia szybkości i wydajności. Google wdrożył ulepszone parsowanie HTML dla wybranych funkcji CSS i JavaScript oraz dodał wydajniejszą kompresję wskaźników.

Zoptymalizowano sposób kompresji i dekompresji wskaźników, przy czym Google unika kompresji pól o dużym natężeniu ruchu. Częstotliwość tych operacji miała zauważalny wpływ na wydajność. Często używane obiekty, takie jak „niezdefiniowany” JavaScript, zostały również przeniesione na początek baz pamięci, co umożliwia dostęp do nich przy użyciu szybszego kodu maszynowego.

Te zmiany poprawiły szybkość Chrome w teście Speedometer 2.1 firmy Apple o 10 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Chrome na Maca można pobrać ze strony internetowej Google.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx