wtorek, 27 lutego

Malezyjski sprzedawca Apple musiał anulować wyprzedaż magazynową w miniony weekend po tym, jak 11 000 osób ustawiło się na kilka godzin przed faktycznym wydarzeniem, aby kupić iPhone’a w cenie zaledwie 50 dolarów.

Zgodnie z ogłoszeniem poprzedzającym wydarzenie, sprzedawca Switch miał wyprzedawać swój towar składający się głównie z produktów demonstracyjnych, w tym iPhone’a 5S do 7, iPadów mini i Pro, Apple TV, MacBooków, iMaców i iPodów touch. Jednak w tak promocyjnych cenach dostępnych było tylko 10 sztuk iPhone’a 5S po 50 dolarów, jedna sztuka iPada Air 2 Wi-Fi 16 GB, MacBook Air 64 GB i 24-calowy iMac, które były dostępne odpowiednio w cenie 77 dolarów, 128 dolarów i 255 dolarów.

Entuzjastyczni kupujący ustawili się w centrum handlowym co najmniej 19 godzin przed otwarciem drzwi. Kolejka rozciągała się ze sklepu Switch na zewnątrz centrum handlowego i na parking, a wokół kompleksu krążyło wiele innych kolejek. Sprzedawca próbował rozdawać bilety pierwszym osobom stojącym w kolejce, ale gdy Switch otworzył drzwi, sklep szybko został przytłoczony przez ogromny tłum, który się w nim pojawił.

Choć przed całym wydarzeniem Switch zamieścił cenę i liczbę dostępnych sztuk w Internecie, nie zniechęciło to tłumów do przybycia do centrum handlowego, aby zobaczyć tysiące osób, które stały już przed nimi. Podsumowując, Switch miał na sprzedaż prawie 200 urządzeń w promocyjnych cenach.

„Ze względów bezpieczeństwa, z przykrością informujemy, że wyprzedaż zostanie wstrzymana do odwołania,” napisał Switch na swojej stronie na Facebooku. „Naprawdę przepraszamy za wczorajsze wydarzenie. Nie spodziewaliśmy się jego skali. Byliśmy przytłoczeni pojawieniem się 11 000 osób”- dodaje w osobnym poście.

Chociaż sprzedawca zaoferował rozszerzenie rabatów na nowsze MacBooki i iPhone’y X, to wyprzedał przede wszystkim wszystkie urządzenia w najniższych cenach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx