sobota, 22 czerwca

W tym roku Apple wypuści tańsze wersje czterech produktów, w tym iPada, iPhone’a, MacBooka Air i HomePod, wynika z tajwańskiego Economic Daily News powołującego się na japoński blog Mac Otakara.

Słyszeliśmy już plotki o tańszych modelach iPada, iPhone’a i MacBooka Air, ale są to pierwsze doniesienia o rzekomo tańszym HomePodzie w linii produktów Apple. Przewiduje się, że głośnik trafi na rynek w drugiej połowie 2018 roku, a jego cena w Stanach Zjednoczonych ma wynosić od 150 do 200 dolarów.

Kosztujący obecnie 349 dolarów HomePod jest znacznie droższy niż Amazon Echo i Google Home kosztujące odpowiednio 99 i 129 dolarów lub mniej. Jednak HomePod ma również znacznie lepszą jakość dźwięku niż jego inteligentni asystenci, zgodnie z pozycjonowaniem go przez Apple jako wysokiej jakości głośnik.

Tańszy HomePod z pewnością byłby bardziej konkurencyjny z Echo i Google Home, ale nie jest jasne, czy stanie się to kosztem jakości dźwięku. Jedną z możliwości jest to, że Apple wyda mniejszy HomePod mini, który nadal zapewni najwyższą jakość dźwięku w porównaniu z innymi przenośnymi głośnikami w tej kategorii.

Oto pełny rozkład produktów omówionych w raporcie Economic Daily News zestawionych na podstawie tłumaczenia:

  • 9,7-calowy iPad za 259 dolarów: jest to zgodne z raportem łańcucha dostaw DigiTimes z grudnia ubiegłego roku, który stwierdził, że Apple rozważa wypuszczenie tańszego 9,7-calowego iPada za 259 dolarów w drugim kwartale 2018 roku. Obecny 9,7-calowy iPad wydany w marcu 2017 kosztuje od 349 dolarów.
  • 6,1-calowy iPhone w cenie od 649 do 749 dolarów: jest to zgodne z prognozą analityka KGI Securities, Ming-Chi Kuo, który oczekuje, że Apple wypuści na rynek 6,1-calowego iPhone’a średniej klasy z Face ID, ale z pewnymi tańszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, takimi jak wyświetlacz LCD a nie OLED.
  • MacBook Air w cenie od 799 do 899 dolarów: to zgodne z inną prognozą Kuo, która twierdzi, że Apple wprowadzi tańszy komputer MacBook Air w drugim kwartale 2018 roku. Szacowany przedział cenowy pochodzi od badacza WitsView, Yubina Qiu. Cena obecnego MacBooka Air zaczyna się od 999 dolarów.
  • HomePod w cenie od 150 do 200 dolarów: w dzisiejszym raporcie podano źródła branżowe, które spodziewają się bardziej przystępnego HomePoda w drugiej połowie 2018 roku. Trudno odszyfrować szczegóły z luźno przetłumaczonego raportu, ale Mac Otakara wydaje się sugerować, że będzie to mniejszy głośnik.

Warto zauważyć, że ceny te są szacunkowe, ponieważ trudno jest wyobrazić sobie informacje o dzieleniu się cenami przez Apple ze swoimi partnerami w łańcuchu dostaw.

Z czterech produktów najprawdopodobniej zadebiutują nowy iPad i MacBook Air. Apple ma podobno ujawnić nowe urządzenia jeszcze w tym miesiącu, ale nie jest jasne, czy premiera nastąpi za pośrednictwem informacji prasowych czy oficjalnej konferencji medialnej. Jeśli zaplanowano jego inaugurację, zaproszenia z pewnością wkrótce zostaną wysłane.

Nowy, 6.1-calowy iPhone powinien zadebiutować we wrześniu wraz z nowym iPhone’em X i tak zwanym iPhone’em X Plus, a tańszy HomePod z pewnością może również pojawić się na tej samej imprezie. Obecny HomePod trafił na rynek początku lutego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx