poniedziałek, 15 lipca

iphone_wraparound_display_1

Czekaliśmy aż Samsung zaprezentuje swojego nowego smartfona z elastycznym, zakrzywionym wyświetlaczem, który koreańska firma zaprezentowała na targach takich jak CES. I nie doczekaliśmy się. A może trzeba było się pospieszyć, jeśli chciało być się pierwszym na rynku z takim rozwiązaniem.

Nowy patent firmy Apple opublikowany dziś przez US Patent & Trademark Office pokazuje, że firma z Cupertino również poważnie eksperymentuje z zaokrąglonymi wyświetlaczami dla iPhone’a, które zapewniają bardziej owalne kształty podobne nieco do tych z czwartej i piątej generacji iPoda Nano.

Firma Apple zrewolucjonizowała smartfony, kiedy to zaprezentowała iPhone’a w 2007 roku, wyznaczając nim standardy dla urządzeń z ekranem dotykowym. Producenci smartfonów eksperymentowali przed tym z wszelkiego rodzaju dziwnymi obudowami, ale iPhone rozpoczął pokolenie prostokątnych płaskich urządzeń, które najlepiej odpowiadają dużym, płaskim powierzchniom szklanego wyświetlacza.

iphone_wraparound_display_3

Wydaje się jednak, że Apple może chcieć po raz kolejny wyznaczyć nowy standard. Zgodnie z najnowszym patentem na „elektroniczny zaokrąglony wyświetlacz”, przyszłe iPhone’y mogą już nie mieć płaskiego ekranu i prostych krawędzi. Zamiast tego mogą być zakrzywione z elastycznym wyświetlaczem zaokrąglonym na przodzie urządzenia. Opis przygotowany przez Apple przedstawia szereg sposobów, w których może być wykorzystywany elastyczny wyświetlacz, w tym przezroczyste obudowy z aluminium i szkła optycznego.

W jednym z przykładów, Apple opisuje urządzenie z dwoma elastycznymi, współpracującymi ze sobą ekranami. Powyżej widać na ilustracji jak taki elastyczny iPhone może wyglądać. Uwaga: głośność na boku nie jest już fizycznym przyciskiem, ale wirtualnym.

Taka obudowa z pewnością byłaby lepiej dostosowana do ludzkiej dłoni, ale nie wiadomo, jaka byłaby w praktycznym, codziennym użytkowaniu. Zakrzywiony wyświetlacz może nie być tak wygodny, aby na nim pisać i może nie być tak korzystny do gier czy oglądania filmów jak płaski wyświetlacz.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx