poniedziałek, 15 kwietnia

Nowy patent Apple sugeruje, że przyszłe iPady lub wersja iPadOS może zawierać możliwość przekształcenia tabletu w środowisko podobne do systemu macOS, gdy zostanie on podłączony do zewnętrznej klawiatury.

Patent, po raz pierwszy zauważony przez Patently Apple, ma szeroki zakres potencjalnego wdrożenia. Apple regularnie opatentowuje dziesiątki pomysłów i tylko nieliczne widzą światło dzienne. Niemniej jednak ten patent opisuje urządzenie podstawowe, takie jak klawiatura, która zawiera klawisze i gładzik, które można połączyć z urządzeniem komputerowym, takim jak iPad, aby zapewnić coś, co wydaje się być podobne do macOS z Apple Pencil.

Dodając wiarygodności, że patent przedstawia kombinację iPada i klawiatury, inne obrazki z dokumentacji pokazują, w jaki sposób urządzenie może być wykrywane przez klawiaturę lub być używane samodzielnie, podobnie jak użytkownicy mogą obecnie odłączyć iPada od klawiatury Magic Keyboard.

Alternatywnie, patent może przewidywać przyszłe połączenie MacBooka i iPada, w którym oba urządzenia łączą się w jedno. Odłączony od klawiatury zestaw służy jako iPad z Apple Pencil, a po podłączeniu do klawiatury przekształca się w komputer Mac z obsługą ekranu dotykowego. Apple od dawna twierdzi, że Mac z ekranem dotykowym nie jest czymś, do czego dąży lub coś co chce zrobić, więc być może połączenie iPada i MacBooka jest przyszłością linii komputerów Apple.

iPadOS 16 ma zostać zaprezentowany za miesiąc na corocznej Worldwide Developers Conference, która odbędzie się od 6 do 10 czerwca. Tam Apple zaprezentuje nie tylko iPadOS 16, ale także iOS 16, który podobno zawiera nowe funkcje badające zdrowie, ulepszone powiadomienia i więcej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx