niedziela, 19 maja

Zgodnie z nowo opublikowanym patentem, Apple ma już projekty dotyczące przyszłej obudowy AirPods z wbudowanym ekranem dotykowym, który umożliwiłby użytkownikom sterowanie źródłami dźwięku i interakcję z aplikacjami powiązanymi z podłączonym urządzeniem.

Patent złożony przez Apple we wrześniu 2021 roku i opublikowany w zeszłym tygodniu przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych zatytułowany „Urządzenia, metody i interakcje interfejsu użytkownika z etui na słuchawki” wyraźnie przedstawia różne przykłady wykonania takiego projektu, wraz ze zdjęciami słuchawek AirPods i ekranu dotykowego z przodu obudowy.

„Obudowy urządzeń wyjściowych audio są zwykle urządzeniami pasywnymi używanymi do ładowania urządzeń wyjściowych audio” – czytamy w patencie. „Użyteczność etui na słuchawki można zwiększyć, a kontrolę nad słuchawkami bezprzewodowymi użytkownika można poprawić, konfigurując etui na słuchawki z interaktywnym interfejsem użytkownika, aby umożliwić użytkownikowi kontrolę operacji związanych ze słuchawkami bezprzewodowymi” czytamy dalej w patencie.

W jednym z przykładów Apple pokazuje sterowanie Apple Music w etui za pomocą pojemnościowego ekranu dotykowego z graficznym interfejsem użytkownika, który zapewnia również dotykowe informacje zwrotne, umożliwiając użytkownikowi sterowanie odtwarzaniem dźwięku, regulację głośności, ulubione utwory i interakcję z muzyką na inne sposoby bez konieczności przyglądania się etui, aby to zrobić.

W innym przykładzie etui reaguje na określone gesty, takie jak stuknięcia i przeciągnięcia, aby poruszać się po zawartości ekranu i wywoływać Siri. W jednym ze scenariuszy Apple opisuje, w jaki sposób ściśnięcie obudowy może być nawet sposobem na zmianę trybu słuchania AirPods – prawdopodobnie odnosząc się do redukcji szumów i trybu kontaktu.

Apple sugeruje, że obudowa mogłaby zawierać dodatkowe procesory i moduły pamięci, które pozwoliłyby na wykonywanie określonych instrukcji tradycyjnie kojarzonych ze smartfonami, komputerami i innymi podłączonymi urządzeniami. Na przykład niektóre przykłady przedstawiają ekran dotykowy obudowy zapewniający interaktywny dostęp do aplikacji iPhone’a, w tym Telefonu, Poczty, Wiadomości, Aparatu, Kalendarza, Pogody, Map i innych.

Dzięki zintegrowaniu interaktywnego ekranu dotykowego w taki sposób, jak argumentuje patent, „niedociągnięcia związane z kontrolą użytkownika nad słuchawkami bezprzewodowymi będą zmniejszone lub wyeliminowane”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx