wtorek, 18 czerwca

facebookinvite

Facebook zaprosił przedstawicieli prasy wydarzenie medialne , które odbędzie się 4 kwietnia i jak donosi serwis TechCrunch, związane prawdopodobnie z debiutem długo wyczekiwanego telefonu Facebook. Według doniesień, urządzenie ma pochodzić od  HTC i pracować na zmodyfikowanej przez Facebooka wersji Androida.

Jeśli to prawda, będzie to kolejne posunięcie Facebook w stylu swojego konkurenta Amazona, który to mocno zmodyfikowanego Androida użył we własnych tabletach Kindle Fire.

Jakiś czas temu pojawiło się sporo pogłosek o tym, że Facebook pracuje nad smartfonem, a Bloomberg już w 2010 roku informował, że telefon będzie się opierać się na „okrojonej” wersji Androida. W zeszłym roku, New York Times doniósł, że Facebook zatrudnił byłych inżynierów iPhone’a i iPada Apple do pracy nad „telefonem Facebooka.

TechCrunch podkreśla jeden z głównych powodów dla którego Facebook chciałby stworzyć własne urządzenie typu smartphone:

Głębsza kontrola w zmodyfikowanym systemie operacyjnym daje ogromne możliwości gromadzenia danych na temat swoich użytkowników. Facebook wie, kim jesteś do kogo piszesz SMS i wykonujesz połączenia, wie kim są Twoi najbliżsi przyjaciele. Jego własna wersja Androida mogłoby zbierać informacje, które mogłyby być wykorzystane do udoskonalenia wszystkiego począwszy od tego jakie treści chciałbyś widzieć na swojej tablicy, do twarzy znajomych które chciałbyś oglądać w reklamach.

Facebook ma obecnie dwie bardzo popularne, darmowe aplikacje w App Store: Facebook i Facebook Messenger. Ostatnio firma zaktualizowała swoją główną aplikacją Facebook dodając możliwość darmowych połączeń VoIP w wielu krajach.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx