czwartek, 23 maja

stabilizacja obrazu_iPhone

Amerykański urząd ochrony znaków towarowych opublikował zgłoszenie patentowe firmy Apple, które nakreśla wdrożenie nowego systemu stabilizacji optycznej obrazu (OIS) oraz lepszego autofocusa (AF) w miniaturowej kamerze, takiej jak te znajdujące się w urządzeniach z systemem iOS. Patent jest zgodny z wczorajszymi doniesieniami, że iPhone 6 nowej generacji utrzyma matrycę 8MP w tylnym aparacie, a skoncentruje się na jego technologii, takiej jak stabilizacja obrazu w celu poprawy wydajności.

patent Apple

Aparat iPhone’a 5S wprowadzony we wrześniu ubiegłego roku wykorzystuje oprogramowanie oparte na stabilizacji obrazu. System ten polega na tym, że aparat wykonuje automatycznie cztery zdjęcia w bardzo krótkim odstępie czasu, a następnie łączy najlepsze elementy każdego zdjęcia w celu utworzenia końcowego obrazu przy jednoczesnej redukcji szumów, ruchu obiektów i drgań ręki. Optyczna stabilizacja obrazu jest funkcją sprzętową i pozwala na to, że rzeczywisty obiektyw lekko się porusza, redukując efekt poruszenia dłoni i innych małych ruchów.

Nie jest jasne, jak daleko zaawansowane są prace Apple nad systemem OIS/AF, ale jego opatentowanie sugerują, że firma pracuje nad technologią co najmniej od połowy 2012 roku do teraz. Twórcą patentu jest inżynier Richard Topliss, który dołączył do firmy Apple na początku 2012 roku po spędzeniu ponad dziesięciu lat jako dyrektor ds. technologii w Cambridge Mechatronics – firmie, która koncentruje się na technologii OIS dla smartfonów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kitkat33
Kitkat33
10 lat temu

Popracowali by nad bateria

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx