sobota, 24 lutego

Na dzisiejszej imprezie inaugurującej WWDC, Apple zapowiedział nową generację swoich komputerów Mac Pro, linii komputerów stacjonarnych, które nie otrzymały znaczącej aktualizacji już od kilku lat. Prezentację rozpoczął film obrazujący zupełnie przeprojektowaną rurową wieżę.

Kolejna generacja Mac Pro jest zaprojektowana wokół genialnego, jednolitego rdzenia termicznego, który pozwala, aby skutecznie udostępnić całą swoją pojemność cieplną na wszystkich procesorach.Wynikiem jest przełomowa wydajność zapakowana w projekcie, który stanowi jedną ósmą wielkości obecnego Mac’a Pro. Komputery zostaną wyposażone w następną generację procesorów Intel Xeon E5 z maksymalnie 12 rdzeniami. Z dwoma procesorami graficznymi AMD FirePro nowy Mac Pro jest do 2,5 razy szybszy niż obecne Mac Pro i zapewnia do 7 teraflopów mocy obliczeniowej. Nowy Mac Pro posiada również pamięci flash, która jest do 10 razy szybsza niż tradycyjne dyski twarde komputerów stacjonarnych. Przy całej tej mocy, nowy Mac Pro umożliwia łatwe edytowanie pełnej rozdzielczości wideo 4K.

Mac Pro_2013

Nowa generacja procesorów Intel Xeon, pamięć ECC i nowa PCI pamięć flash zadebiutuje w nowym komputerze Mac Pro. Zewnętrzne rozszerzenie będzie dostępne za pośrednictwem sześciu portów Thunderbolt 2. Dwa procesory graficzne AMD FirePro pozwolą na obsługą do trzech monitorów 4K.

Wiadomo już, że nowy Mac Pro będzie montowany w USA. Po latach Apple wraca z produkcją do tego kraju. Na obecną chwilę nie wiadomo jednak kiedy dokładnie nowy Mac Pro pojawi się w sprzedaży i ile będzie kosztował.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
3 lat temu

[…] błyszczący ‌Mac Pro został zaprezentowany na WWDC w 2013 roku z radykalną, cylindryczną zmianą konstrukcji. Wygląd komputera okazał się tematem bardzo […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx