wtorek, 18 czerwca

Apple kupił firmę Mobeewave zajmującą się płatnościami, która stworzyła system, który pozwala kupującym dotknąć kartą kredytową lub smartfonem inny telefon, aby przetworzyć płatność. Funkcjonalność ta może pozwolić na używanie iPhone’ów jako terminali płatniczych bez dodatkowego sprzętu.

Według Bloomberga Apple kupił startup za około 100 milionów dolarów. Technologia Mobeewave współpracuje z NFC, który jest wbudowany we wszystkie nowoczesnych iPhone’ach. Witryna Mobeewave mówi, że wysyłanie płatności za pomocą aplikacji Mobeewave jest tak proste, jak wprowadzenie kwoty transakcji i dotknięcie karty z obsługą NFC z tyłu smartfona.

Apple zatrudnił cały zespół Mobeewave, który składa się z kilkudziesięciu pracowników, a firma kontynuuje pracę z Montrealu, gdzie ma swoją siedzibę. Apple potwierdził przejęcie swoim typowym stwierdzeniem: „Apple kupuje od czasu do czasu mniejsze firmy technologiczne i generalnie nie omawiamy naszych celów ani planów”.

Jak podkreśla Bloomberg, przejęcie może pozwolić Apple na konkurowanie z firmami takimi jak Square, która produkuje sprzęt umożliwiający użytkownikom iPhone’a akceptowanie płatności kartą kredytową i debetową.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx