czwartek, 7 grudnia

Pomimo żartów z Apple i decyzji firmy o usunięciu ładowarki z najnowszych modeli iPhone’a, wszystko wskazuje na to, że poza Samsungiem również Xiaomi pójdzie tą samą drogą i usunie ładowarkę z nadchodzących smartfonów.

Wraz z prezentacją iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro, Apple ogłosił, że nie będzie już dodawał adaptera ładowarki ze wszystkimi nowymi iPhone’ami, powołując się na obawy dotyczące środowiska. Posunięcie to zostało publicznie skrytykowane przez konkurencyjnych producentów smartfonów Samsunga i Xiaomi.

Dzień po ogłoszeniu ‌iPhone’a 12‌ i ‌iPhone’a 12 Pro‌ firma Xiaomi zamieściła w mediach społecznościowych film promujący Mi 10T Pro pokazujący rozpakowanie ładowarki z komentarzem w wolnym tłumaczeniu „Nie martw się, niczego nie usunęliśmy z pudełka”

Pomimo tych postów w mediach społecznościowych, które wyraźnie wyśmiewają decyzję Apple, coraz więcej przesłanek wskazuje, że Samsung usunie ładowarkę z Galaxy S21, który ma zostać zaprezentowany 14 stycznia, a przynajmniej tak mówią dokumenty regulacyjne. Przypuszczenia te wzmacnia fakt, że Samsung całkowicie usunął swój wcześniejszy post dotyczący ładowarki z mediów społecznościowych, jak zauważył HTTech.

Prezes Xiaomi, Lei Jun, potwierdził teraz również w Weibo, że nadchodzący telefon Mi 11 nie będzie dostarczany z ładowarką ze względu na obawy o środowisko. Jun powiedział, że użytkownicy smartfonów mają już wiele ładowarek, więc dołączenie kolejnej do Mi 11 przyczyniłoby się do niepotrzebnego obciążenia środowiska:

Xiaomi Mi 11 został oficjalnie zaprezentowany w zupełnie nowym opakowaniu, lekkim i cienkim.

Za uszczuplenie opakowania stoi ważna decyzja: w odpowiedzi na wezwanie technologii i ochrony środowiska Xiaomi 11 zrezygnowało z dołączonej ładowarki.

Dziś każdy ma wiele bezczynnych ładowarek, co jest zarówno obciążeniem dla Was, jak i dla środowiska. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że ta decyzja może nie zostać zrozumiana, a nawet być zaskarżona. Czy istnieje lepsze rozwiązanie między praktyką branżową a ochroną środowiska?

Ponieważ główny konkurent nie oferuje już akcesoriów takich jak zasilacz i słuchawki douszne, Samsung i Xiaomi mogą teraz uważać, że konsumenci są przygotowani do zakupu akcesoriów osobno. Wiadomo, że Samsung i Xiaomi podążają za trendami wyznaczonymi przez Apple w przeszłości. Tak było chociażby z decyzją o usunięciu gniazda słuchawkowe, którą mimo pierwotnego wyśmiewania Samsung wprowadził do swoich niektórych telefonów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx