środa, 19 czerwca

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, poinformował na Twitterze, że kontaktował się z prezesem Apple, Timem Cookiem, w sprawie możliwości przejęcia Tesli przez Apple, ale Cook „odmówił udziału w spotkaniu”. Musk mówi, że próbował skontaktować się z Apple oferując Teslę za 1/10 jego wartości.

Według Reutersa, Apple zamierza rozpocząć produkcję w samochodu Apple Car do 2024 roku. Mają one korzystać z nowej, „monokomórkowej” technologii akumulatorów, która zajmuje pojedyncze ogniwa i zwalnia miejsce wewnątrz akumulatora, usuwając kieszenie i moduły, które utrzymują materiały baterii. Apple planuje również zastosować technologię baterii litowo-żelazowo-fosforanowych.

Musk w osobnym tweecie powiedział, że plotki o „Apple Car” są „dziwne, jeśli w ogóle prawdziwe” twierdząc, że konstrukcja monokomórkowa jest „elektrochemicznie niemożliwa”.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że Apple rozważał kiedyś zakup Tesli i złożył „poważną ofertę” w wysokości 240 dolarów za akcję w 2013 roku, ale biorąc pod uwagę komentarze Muska, mogą one nie być prawdziwe.

Apple i Tesla kłócą się od czasu, gdy Apple zaczął pracować nad projektem „Apple Car” i notorycznie podkradał pracowników Tesli do siebie. W 2015 roku Musk powiedział, że nazywa Apple „cmentarzem Tesli”. „Jeśli nie osiągniesz sukcesu w Tesli, zaczniesz pracować w Apple” – powiedział.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx