poniedziałek, 4 marca

Zgodnie z nowym raportem DigiTimes, 12,9-calowy iPad Pro firmy Apple z wyświetlaczem Mini-LED zostanie wprowadzony na rynek w pierwszym kwartale 2021 roku. Raport twierdzi, że Apple zdywersyfikował swój łańcuch dostaw wyświetlaczy i paneli dotykowych, a BOE w końcu uzyskało zgodę na dostarczanie paneli OLED do iPhone’a i GIS, aby zapewnić panele dotykowe zarówno dla iPhone’a, jak i nadchodzącego iPada Pro.

Plotki o przygotowywanym przez Apple 12,9-calowym iPadzie Pro z wyświetlaczem Mini-LED krążą już od jakiegoś czasu. Ma on posiadać szereg ulepszeń w stosunku do obecnych wyświetlaczy iPada, w tym ciemniejszą czerń, jaśniejsze i bogatsze kolory oraz lepszy kontrast. Wykorzystując tysiące pojedynczych diod LED do podświetlenia wyświetlacza, technologia ta powinna zapewnić wiele korzyści oferowanych przez wyświetlacze OLED, ale bez niektórych wad tej technologii.

Poprzednie raporty, w tym od znanego analityka Ming-Chi Kuo, wskazywały, że iPad Pro Mini-LED zostanie wypuszczony w pierwszej połowie 2021 roku, ale dzisiejszy raport DigiTimes wskazuje, że debiut jest spodziewany nawet na początku tego okresu.

Pojawiają się doniesienia, że Apple planuje przejście na technologię wyświetlania OLED, chociaż wydaje się mało prawdopodobne, aby Apple przestawił się na Mini-LED tylko na krótko przed ponownym przejściem na OLED. Jedna z plotek głosiła, że iPad Pro OLED zostanie wypuszczony w drugiej połowie 2021 roku, ale nowszy raport mówi, że zmiana ta prawdopodobnie nie nastąpi najwcześniej w 2022 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx