środa, 22 maja

Po zeszłomiesięcznym raporcie stwierdzającym, że dostawca Apple – Quanta Computer wygrał kontrakt na masową produkcję większego iPada, dziś Digitimes donosi, że 12,9-calowy tablet ukaże się w październiku 2014 roku i będzie skierowany na rynek edukacyjny Ameryki Północnej. Mówi się również, że Apple bada możliwości zastąpienia 11-calowego MacBook’a Air większym iPadem.

Większy tablet Apple będzie produkowany przez Quanta Computer i ma posiadać 12,9-calowy lub 13,3-calowy panel, choć ostatnie plotki wskazują, że 12,9-calowy ma większą szansę na ujrzenie światła dziennego, zauważają źródła.

Raport dodaje również, że Apple planuje wydać większego iPhone’a w maja 2014 roku z użyciem 20nm procesorów produkowanych przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Informacje o następnej generacji iPhone’a wyposażonego w większy ekran pojawiały się w całym ubiegłym roku. Plotki o procesorze A8 wykonanym przez TSMC są następstwem informacji, że Apple zawarł trzyletnią umowę na produkcję chipów tej serii począwszy od 2014 roku.

Majowy termin premiery iPhone’a 6 jest nieco zaskakujący, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia, które twierdziły, że większy iPhone zadebiutuje pod koniec 2014 roku. Premiera ta byłaby bardziej zgodna z ostatnimi premierami iPhone’ów. W październiku 2011 roku zobaczyliśmy iPhone’a 4S, we wrześniu 2012 roku nastąpiła premiera iPhone’a 5, a we wrześniu 2013 wypuszczono iPhone’a 5S i 5C.

Raport z zeszłego miesiąca z The Korea Times informował, że produkcja 12,9-calowych wyświetlaczy Retina do następnej generacji iPada już trwa, a dostawcy Apple w Korei szykują się na datę docelową na początku 2014 roku. Większy tablet ma mieć jeszcze lepszy wyświetlacz bliski jakości ultra wysokiej rozdzielczości (UHD), który będzie znacznie większy i posiadający wiele więcej pikseli niż obecny 9,7-calowy iPad Air.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx