niedziela, 14 lipca

W e-mailu wysłanym dziś do pracowników, prezes Apple Tim Cook podkreślił osiągnięcia firmy w całym ubiegłym roku, omawiając szeroki zakres tematów, w tym premiery produktów, działania humanitarne i inicjatywy korporacyjne. Cook wspomniał także o przyszłym roku, stwierdzając, że Apple ma „wielkie plany” na rok 2014. Pełna treść maila została opublikowana przez 9to5Mac.

W ten świąteczny czas, dziesiątki milionów ludzi na całym świecie, z różnych środowisk, dostanie po raz pierwszy produkty Apple. Te momenty zaskoczenia i radości są magiczne, a są one możliwe dzięki Waszej ciężkiej pracy. Zanim wielu z nas zacznie przygotowywać się do uczczenia świąt z Waszymi bliskimi, chciałbym poświęcić chwilę, by zastanowić się, co udało nam się razem osiągnąć w ciągu ostatniego roku.

Przede wszystkim w 2013 roku wprowadziliśmy nowe produkty w każdej z naszych głównych kategorii, pokazując rozległość i głębię innowacji w Apple. Rozszerzyliśmy naszą pozycję na rynku smartfonów z iPhone’em 5S, wypuszczonym systemem iOS 7 – niezwykle ambitnym projektem. Wydaliśmy darmowy OS X Mavericks dla naszych klientów, wprowadziliśmy iPada Air i iPada mini z wyświetlaczem Retina, a w tym tygodniu rozpoczęliśmy dostawy komputerów Mac Pro z zakładu produkcyjnego w Austin w Teksasie. Mamy również kolejne osiągnięcie 50 miliardów pobrań z App Store – liczby, której nikt nie przewidywał i do której doszliśmy tak szybko.

Wspólnie pokazaliśmy światu, że innowacje w Apple wykraczają poza nasze produkty do sposobu w jaki działamy i w jaki oddajemy je naszej społeczności. W tym roku, Apple zebrał i przekazał dziesiątki milionów dolarów na cele charytatywne i ważne instytucje humanitarne, takie jak pomoc Czerwonego Krzyża dla ofiar tajfunu na Filipinach, oraz kontynuowanie największego wkładu w (PRODUCT) RED, wspierającego globalny fundusz w walce przed rozprzestrzenianiem się AIDS w Afryce. Zaledwie kilka tygodni temu, Jony Ive dokonał bezprecedensowego osiągnięcia, które przyniosło pieniądze i większą świadomość w celu wyeliminowania przenoszenia AIDS z matki na dziecko.

I w końcu, Apple stoi za tym, co uważa za słuszne. Wiemy, że równość i różnorodność czynią naszą firmę i naszą społeczność silniejszą, dlatego wezwaliśmy Kongres USA do wspierania inicjatywy ochrony miejsc pracy przed dyskryminacją ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Koncentrujemy się także na kilku inicjatywach środowiskowych i będziemy jeszcze bardziej zwiększać nasze wysiłki w tym zakresie w przyszłości.

Mamy wiele oczekiwań na rok 2014, w tym kilka wielkich planów, które naszym zdaniem klienci pokochają. Jestem bardzo dumny, że mogę stać obok Was, podczas wdrażania innowacji do pracy, służąc najgłębszym wartościom rodzaju ludzkiego i najwyższym aspiracjom. Uważam, że jestem najszczęśliwszą osobą na świecie, mając możliwość pracy w tej niesamowitej firmie z wami wszystkimi.

Apple powiedział, że pracuje nad wieloma nowymi produktami w roku 2014, w tym nad aktualizacjami istniejących produktów oraz nową kategorią produktów. Przede wszystkim, firma ma podobno wypuścić iPhone’a 6 z większym wyświetlaczem, który może być zakrzywiony i 12,9-calowego iPada z ultra wysoką rozdzielczością. Prawdopodobny jest też inteligentny zegarek „iWatch” zawierający dane biometryczne i integrację urządzeń z systemem iOS, jak również wypuszczenie telewizora z ultra-wysoką rozdzielczością. W zakresie oprogramowania, oczekuje się, że Apple także wypuści OS X 10.10 i iOS 8.

[contentblock id=1 img=gcb.png]  

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx