środa, 19 czerwca

Salon firmowy Apple na Kurfürstendamm w Berlinie stał się celem napadu dziś wczesnym rankiem, informuje Bild.de. O 4:15, złodzieje specjalnie rozbili samochód Opel Corsa wjeżdżając nim w witrynę sklepu po czym zaczęli zabierać wystawione iPhone’y, iPady i komputery. Wszystko zapakowali do innych, dwóch samochodów marki Audi i odjechali.

Raport stwierdza również, że tej nocy miało miejsce siedem takich rozbojów w Berlinie w różnym czasie, w tym napad na centrum handlowe Alexa znajdujący się na Alexanderplatz w Berlinie, gdzie złodzieje uciekli z towarem o wartości ponad 100 tysięcy euro.

Gadżety firmy Apple mają dość wysokie ceny na rynku wtórnym, więc kradzieże pojedynczych urządzeń w kradzieżach sklepowych są powszechne. Jednak zorganizowane napady na salony Apple to rzadkość.

Rozbój na Apple Store na Kurfürstendamm jest podobny do napadu, który miał miejsce na sklep  Promenade Temecula w Kalifornii w zeszłym roku, w którym złodzieje również wykorzystali samochód, aby zniszczyć całą przednią witrynę i zabezpieczenia sklepu przed zrabowaniem znajdujących się tam towarów. Jest prawdopodobne, że sklep na Kurfürstendamm zamknie czasowo zamknięty w celu naprawy zniszczeń i przywrócenia porządku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx