sobota, 25 czerwca

weather_app

Serwis 9to5Mac podzielił się wieloma nowymi informacji na temat przebudowanego systemu iOS 7, stwierdzając, że nie tylko zmieni się on wizualnie na bardziej płaski, ale również zostanie w nim zwiększony nacisk na czarną i białą kolorystykę poszczególnych elementów.

Źródła opisują iOS 7 jako „czarny, biały i całkiem płaski”. Odnosi się do dodania kilku nowych, czarno-białych elementów interfejsu użytkownika. […]

W nadchodzącym systemie operacyjnym, który Apple prawdopodobnie odsłoni światu podczas czerwcowego Worldwide Developers Conference, Johny Ive wybrał obszary oprogramowania, które uznał do poprawienia. W zasadzie ,wykonał pracę w każdym elemencie systemu operacyjnego, zgodnie z opisami źródeł, a jednocześnie utrzymując istotę tego, co uczyniło iOS tak wszechobecnym.

Raport przechodzi przez szereg specyficznych zmian pojawiających się w obecnie rozwojowej wersji iOS 7, w tym zmiany w ekranie blokady ekranu, okna powiadomień i ekranu głównego. Raport opisuje także, jak wyglądają zmiany w niektórych domyślnych aplikacjach systemu iOS:

Aplikację Notatki zastąpi żółty Notatnik z płaskim, białym designem. Aplikacje takie jak Poczta, Kalendarz i Mapy również zyskały bardziej ujednolicony wygląd z płaskimi białymi teksturami. Podczas gdy główne elementy tych aplikacji są najczęściej białe, każdej aplikacji nadano unikatowy kolor przycisku. Zasadniczo, każda aplikacja ma białą bazę z odpowiednią kolorystyką.

Na przykład, aplikacja Kalendarz może potencjalnie posiadać czerwone przyciski, a Wiadomości mogą mieć zielone przyciski.

screen-shot-2013-05-23-at-8-42-46-pm

Inne zmiany obejmują dodanie panoramicznych tapet do ekranu Home, które będą się rozszerzać pomiędzy kolejnymi ekranami z aplikacjami, subtelne animacje w aplikacji Pogoda, oraz możliwość przeniesienia FaceTime z aplikacji Telefon do samodzielnej aplikacji dla lepszej widoczności.

Apple ma pokazać przynajmniej niektóre zmiany w iOS 7 na swojej Worldwide Developers Conference (WWDC), która zaplanowana jest na 10 czerwca. Dzisiejsze sprawozdanie wskazuje, że Apple testuje kilka różnych rozwiązań projektowych dla iOS 7 w ciągu ostatnich kilku miesięcy i że wszystko może się jeszcze zmienić przed jego publicznym ujawnieniem. Możemy jednak oczekiwać, że elementy pokazane na WWDC będą zbliżone do ostatecznej wersji systemu.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx