środa, 21 lutego

WhatsApp wprowadził nową opcję, która umożliwia użytkownikom iPhone’a udostępnianie zdjęć i filmów za pośrednictwem platformy komunikacyjnej w oryginalnej jakości.

Jak zauważył WABetaInfo, oficjalny dziennik zmian dołączony do aktualizacji WhatsApp 23.24.73 w App Store mówi, że użytkownicy mogą teraz „łatwo wysyłać multimedia o oryginalnej jakości w postaci pliku”.

Aktualizacja jest następstwem niedawnego dodania funkcji, która umożliwia użytkownikom WhatsApp wysyłanie multimediów w wysokiej rozdzielczości lub „jakości HD”. Chociaż było to ulepszenie mające na celu rozwiązanie problemu ograniczeń udostępniania multimediów o niskiej jakości w ramach usługi, nadal wiąże się to z kompresją.

WhatsApp-duze-pliki

Najnowsza funkcja WhatsApp pozwala całkowicie uniknąć kompresji, umożliwiając udostępnianie zdjęć i filmów w postaci plików, zachowując w ten sposób ich oryginalną jakość. Dziennik zmian WhatsApp dodaje, że nowa opcja zostanie wdrożona „w nadchodzących tygodniach”, więc niektórzy użytkownicy mogą jej jeszcze nie posiadać na swoim urządzeniu.

Po wysłaniu plików podgląd multimediów nie jest wyświetlany w oknie czatu, ale odbiorca może dotknąć plików, aby je wyświetlić. WhatsApp testuje tę samą funkcję również dla Androida, chociaż nie ma żadnych dalszych informacji o tym, kiedy będzie dostępna.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx