wtorek, 20 lutego

Według Marka Gurmana z Bloomberga, prace nad wdrożeniem łączności komórkowej 6G w urządzeniach Apple wydają się nabierać tempa.

W najnowszym wydaniu newslettera „Power On” Gurman wyjaśnił, że Apple coraz bardziej zwraca uwagę na 6G, nawet pomimo powszechnie zgłaszanych trudności w opracowaniu własnego modemu komórkowego 5G.

W 2021 roku pojawiły się pierwsze bardzo szczegółowe oferty pracy Apple odnoszące się do 6G. Teraz na stronie internetowej firmy pojawiło się kolejne stanowisko pracy dla architekta oprogramowania systemów modemów, które poszukuje osoby do „koordynowania projektu i modelowania architektury referencyjnej 6G”. Gurman twierdzi, że oferta stanowi część rosnącego dążenia firmy do zatrudniania inżynierów do opracowywania technologii komórkowych 6G.

Operatorzy już pracują nad siecią 6G nowej generacji. Pod koniec 2020 roku firma Apple dołączyła do konsorcjum Next G, grupy branżowej utworzonej przez Alliance for Telecommunications Industry Solutions (ATIS), której celem jest „umacnianie w ciągu następnej dekady wiodącej w Ameryce Północnej pozycji w dziedzinie technologii mobilnych w zakresie 6G i nie tylko, opierając się jednocześnie na wieloletniej ewolucji 5G.”

Niektórzy analitycy twierdzą, że technologia ta może zapewnić prędkość ponad 100 razy większą niż 5G, ale stopień jej zwiększonej wydajności w świecie rzeczywistym nie jest jeszcze widoczny. Oczekuje się, że 6G nie pojawi się na urządzeniach konsumenckich wcześniej niż około 2030 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx