poniedziałek, 27 maja

WhatsApp pracuje nad nową funkcją, która pozwoli użytkownikom przenosić historię czatów na inny iPhone bez korzystania z iCloud.

Obecnie WhatsApp umożliwia użytkownikom iPhone’a migrację historii czatów i multimediów na „inny iPhone” tylko wtedy, gdy utworzyli kopię zapasową czatu, która jest przesyłana do iCloud.

whatsapp-chat-transfer-iphone

Dzięki nowej funkcji o nazwie „Przenieś czaty na iPhone’a” użytkownicy będą musieli tylko pobrać aplikację WhatsApp na swój nowy telefon, zarejestrować się przy użyciu tego samego numeru telefonu, a następnie użyć starego iPhone’a do zeskanowania kodu QR wyświetlanego na nowym urządzeniu w celu automatycznego przeniesienia historii czatów.

Jak zauważył WaBetaInfo, nowa wbudowana usługa zaoferuje znacznie więcej użytkownikom korzystającym z 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej iCloud, którzy nie mają miejsca na tworzenie kopii zapasowych historii czatów na serwerach Apple.

Nowa funkcja przesyłania czatów jest obecnie dostępna dla niektórych beta testerów, którzy zainstalowali najnowszą wersję beta WhatsApp na iOS z aplikacji TestFlight. Oczekuje się, że w nadchodzących dniach zostanie udostępniona ona jeszcze większej liczbie osób, ale nie jest jasne, kiedy funkcja pojawi się dla zwykłych użytkowników WhatsApp.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx