poniedziałek, 27 maja

Apple i Google wspólnie przedstawili standard branżowy, aby pomóc w walce z niewłaściwym wykorzystaniem urządzeń do lokalizowania przedmiotów Bluetooth do niechcianego śledzenia osób.

W ramach tej inicjatywy firmy planują rozszerzyć alerty o niechcianym śledzeniu na narzędzia do śledzenia przedmiotów innych firm w przyszłych wersjach iOS i Androida. Zgodnie z zapowiedzią Apple firmy Tile, Chipolo, Samsung, Eufy i Pebblebee wyraziły poparcie dla roboczej wersji standardu.

Specyfikacja została przesłana za pośrednictwem organizacji normalizacyjnej Internet Engineering Task Force (IETF) i będzie przedmiotem komentarzy i weryfikacji w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Po zakończeniu tego okresu firmy Apple i Google wspólnie odniosą się do otrzymanych opinii i jeszcze w 2023 r. opublikują wersję standardu dotyczącego alertów o niepożądanym śledzeniu gotową do zastosowań w produkcji. Następnie standard ten zacznie obowiązywać w przyszłych wersjach systemów iOS i Android.

Od czasu wprowadzenia na rynek w kwietniu 2021 roku pojawiło się kilka doniesień o tym, że AirTag jest używany do niechcianego śledzenia osób. Obecnie, jeśli iOS wykryje nieznany AirTag poruszający się z kimś w tym samym czasie, system iOS powiadomi o tym użytkownika powiadomieniem push. Użytkownicy mogą następnie podjąć kroki, aby znaleźć i wyłączyć AirTag, jeśli to konieczne, zgodnie z opisem w dokumencie wsparcia Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx