wtorek, 18 czerwca

WhatsApp udostępnił obsługę wielu urządzeń wszystkim użytkownikom systemów iOS i Android, umożliwiając korzystanie z WhatsApp na maksymalnie czterech połączonych urządzeniach bez konieczności łączenia się za pomocą smartfona.

Aby włączyć obsługę wielu urządzeń, użytkownicy muszą dołączyć do wersji beta na wiele urządzeń. Aby to zrobić należy wejść w aplikację WhatsApp na iPhonie, a następnie wybrać Ustawienia -> Połączone urządzenia. Następnie wybrać opcję „Beta na wiele urządzeń”, a następnie wybrać opcję „Dołącz do wersji beta”. Gdy to zrobicie, będziecie mogli rozpocząć łączenie urządzeń.

whatsup-obsluga-wielu-urzadzen

Po połączeniu urządzeń wiadomości można wysyłać i odbierać za pomocą aplikacji komputerowej WhatsApp lub usługi internetowej, a telefon nie będzie już musiał pozostawać w trybie online, chociaż obecnie nie można usuwać wiadomości ani wątków rozmów z połączonego urządzenia.

Warto zauważyć, że do użytkowników, którzy nie mają aktualnej wersji WhatsApp na swoim telefonie nie można wysyłać wiadomości ani dzwonić z Internetu, komputera. Jednocześnie można mieć tylko jeden telefon połączony z kontem WhatsApp. Połączenia i wiadomości osobiste pozostają w pełni zaszyfrowane na wszystkich urządzeniach.

Jeśli nie będziecie używać telefonu przez ponad 14 dni, połączone urządzenia zostaną rozłączone. Biorąc pod uwagę, że funkcja jest nadal w wersji beta, WhatsApp ostrzega również, że może to wpłynąć na wydajność i jakość jej usług, chociaż użytkownicy mogą opuścić wersję beta w dowolnym momencie.

WhatsApp podobno pracuje nad wersją swojej aplikacji na iPada, a firma zasugerowała, że wprowadzenie obsługi wielu urządzeń przybliży wersję na iPada o krok do wydania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx