sobota, 20 lipca

Właściciele iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max powinni mieć świadomość, że uczestnicząc w testach beta systemu iOS 16.1 uniemożliwia on wielu użytkownikom prawidłowe działanie GPS na urządzeniach. Każdy, kto polega na śledzeniu lokalizacji, powinien na razie unikać wersji beta.

Choć obecność błędów w oprogramowaniu beta nie jest niczym wyjątkowym, to ten problem dotyczy podstawowej funkcji iPhone’a, więc po prostu warto mieć świadomość jego istnienia. Użytkownicy iPhone’a 14 Pro, którzy już zainstalowali wersję beta iOS 16.1, będą musieli wrócić do oficjalnej wersji iOS 16.0.1 lub poczekać, aż nowsza wersja beta iOS 16.1 naprawi problem, aby móc prawidłowo korzystać z GPS. Na obecną chwilę nie jest jasny powód tego problemu.

Podobnie jak Apple Watch Ultra, modele iPhone 14 Pro obsługują GPS o dwóch częstotliwościach. Oznacza to, że iPhony mogą odbierać sygnały z satelitów GPS działających zarówno na starszej częstotliwości L1, jak i na częstotliwości L5 o wyższej mocy, dzięki czemu mogą lepiej pokonywać przeszkody, takie jak budynki i drzewa. Połączenie tych dwóch sygnałów powinno prowadzić do poprawy dokładności lokalizacji w aplikacjach map i nie tylko.

Standardowy iPhone 14 i iPhone 14 Plus nie obsługują dwóch częstotliwości GPS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx