sobota, 24 lutego

Nowy iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max obsługują GPS o dwóch częstotliwościach, co zapewnia dokładniejsze śledzenie lokalizacji wynika ze specyfikacji technicznej Apple dotyczącej urządzeń. Funkcjonalność jest również obsługiwana w nowym Apple Watch Ultra.

Podobnie jak Apple Watch Ultra, modele iPhone 14 Pro mogą odbierać sygnały z satelitów GPS działających zarówno na starszej częstotliwości L1, jak i na zmodernizowanej częstotliwości L5. Satelity L5 jako bardziej zaawansowane emitują sygnał o wyższej mocy, który może lepiej pokonywać przeszkody, takie jak budynki i drzewa, w porównaniu z sygnałami L1. Dzięki połączeniu tych dwóch sygnałów modele iPhone’a 14 Pro będą miały lepszą dokładność lokalizacji w aplikacjach takich jak Mapy.

Według informacji podawanych przez rządowe strony USA, w czerwcu na orbicie znajdowało się 17 satelitów nadających sygnały L5. W połączeniu z L1, L5 „zapewnią użytkownikom na całym świecie najbardziej zaawansowany cywilny sygnał GPS”. Jednak podczas gdy L5 jest wdrażany od 2010 r., rząd twierdzi, że sygnał pozostaje „przedoperacyjny”.

Zgodnie ze specyfikacją techniczną Apple, standardowy iPhone 14 i iPhone 14 Plus nie obsługują GPS o dwóch częstotliwościach. Wszystkie cztery modele iPhone’a 14 nadal obsługują inne systemy nawigacyjne, w tym GLONASS, Galileo, QZSS i BeiDou.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx