sobota, 15 czerwca

Trzecia wersja beta systemu watchOS 10.2, którą Apple wydał w tym tygodniu, ponownie dodała funkcję umożliwiającą łatwą zmianę tarczy zegarka Apple Watch za pomocą przesunięcia w bok, która została usunięta wraz z aktualizacją watchOS 10.

Użytkownicy będą mogli znów przełączać się pomiędzy tarczami Apple Watch za pomocą gestu przesunięcia, włączając tę opcję w aplikacji Ustawienia Apple Watch. Gdy ta funkcja jest włączona, przesuwanie palcem w lewo lub w prawo po tarczy zegarka powoduje przewijanie dostępnych, skonfigurowanych tarcz zegarka.

Przełączanie tarcz zegarka za pomocą gestu przesunięcia było w systemie watchOS 9 opcją domyślną, ale Apple zmienił tę interakcję ze względu na skargi, że przypadkowa zmiana tarczy zegarka była zbyt łatwa. Bieżący gest wymaga długiego naciśnięcia przed przesunięciem w bok w celu zmiany aktywnej tarczy zegarka.

watchOS 10.2 jest obecnie dostępny zarówno dla deweloperów jak i publicznych testerów w wersji beta, a publiczna premiera ma nastąpić w grudniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Bardzo przydatna funkcja, okazuje się że nie wszyscy użytkownicy Apple Watch wnosili skargę na przesuwanie tarcz, mnie akurat bardzo brakowało tej opcji w watchOS 10

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx