środa, 19 czerwca

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple planuje stworzyć własny, niestandardowy modem dla komórkowych modeli MacBooków, które mogą pojawić się najwcześniej w 2028 roku.

Apple podobno pracuje nad własnym modemem od 2018 roku, chcąc odejść od komponentu Qualcomm stosowanego obecnie w iPhone’ach. Ramy czasowe na wypuszczenie modemu już kilkukrotnie się przesuwały i obecnie oczekuje się, że będzie on gotowy około 2026 roku. Gurman dowiedział  się, że Apple planuje, aby czip ten pojawił się w przyszłości w innych urządzeniach Apple.

W swoim najnowszym newsletterze Power On Gurman informuje, że aspiracje Apple w zakresie własnych technologii obejmują integrację wewnętrznego modemu z układem SoC (system-on-a-chip), co ostatecznie doprowadzi do wprowadzenia na rynek MacBooków z wbudowaną łącznością komórkową.

Gurman twierdzi, że Apple „prawdopodobnie będzie potrzebować dwóch lub trzech dodatkowych lat, aby umieścić ten czip w komórkowych wersjach Apple Watcha i iPada – a także komputera Mac, gdy część zostanie zintegrowana z firmowym „system-on-a-chip”.

Apple rozważał w przeszłości możliwość opracowania MacBooków wyposażonych w port na kartę sieci komórkowej. Firma podobno rozważała wprowadzenie na rynek MacBooka Air z łącznością 3G, ale były dyrektor generalny Steve Jobs powiedział w 2008 roku, że Apple zdecydował się tego nie robić, ponieważ zajmowałby on zbyt dużo miejsca w obudowie. Zintegrowany SoC rozwiązałby ten problem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx