poniedziałek, 20 maja

Firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych przez cały czas starają się przekonać potencjalnych klientów do tego, że tylko skorzystanie z ich usług pozwoli cieszyć się nowoczesną stroną internetową. Nic więc dziwnego, że wiele osób nieświadomych tego, że można samemu stworzyć stronę www i to bez znajomości HTML, CSS i PHP, zleca stworzenie strony wspomnianym firmom, przez co narażają się na wysokie koszty.

  1. Czy warto się decydować na stworzenie strony internetowej?
  2. O czym trzeba pamiętać, projektując strony internetowe?
  3. Sama strona to nie wszystko
  4. Ile tak naprawdę kosztuje strona internetowa?

Oczywiście, jeżeli potrzebna jest profesjonalna strona internetowa, która będzie generowała setki tysięcy odwiedzin każdego dnia, to skorzystanie z usług specjalistów od stron www będzie dobrym pomysłem. W większości przypadków w zupełności wystarczą samodzielnie stworzone strony internetowe, zwłaszcza jeżeli skorzysta się z intuicyjnych i rozbudowanych narzędzi typu kreator strony internetowej.

Czy warto się decydować na stworzenie strony internetowej?

Tworzenie stron internetowych wymaga przemyślenia wielu elementów. Przykładem mogą być kolory, w jakich strona www zostanie wykonana. Do tego dochodzi konieczność ustalenia układu twojej strony internetowej, przygotowania treści, dobór grafik… Sprawy nie ułatwia popularna opinia, zgodnie z którą tworzenie stron www wymaga znajomości wielu różnych języków (HTML, CSS) i dostępu do drogich narzędzi.

Dużym zaskoczeniem jest więc dla internautów wiadomość o tym, że własną stronę internetową można stworzyć całkowicie za darmo. Należy tylko zwrócić uwagę, aby wykorzystywany kreator stron www miał wszystkie niezbędne funkcje i tworzył czytelny kod, co ułatwi późniejsze pozycjonowanie strony internetowej oraz zwiększy szybkość ładowania. Strony wykonane samodzielnie z jednej strony przynoszą dużą satysfakcję, a z drugiej pozwalają w pełni zrealizować własny projekt. Warto więc pomyśleć o tym, aby samodzielnie założyć stronę internetową. Nawet jeżeli uzyskany efekt nie będzie zgodny z oczekiwaniami użytkownika, to przynajmniej nauczy się czegoś nowego.

O czym trzeba pamiętać, projektując strony internetowe?

Zanim jednak będzie można zacząć myśleć o stworzeniu strony internetowej, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Najważniejszy jest cel, jaki przyświeca chęci uruchomienia strony. Czy ma to być sklep z produktami? A może galeria z własnymi pracami? Na kolejnym etapie warto zastanowić się, kto będzie najczęściej odwiedzał stronę, czyli określić grupę odbiorców. Następnie należy określić, co dokładnie znajdzie się na stronie.

Początkowo ogarnięcie tego wszystkiego może wydawać się skomplikowane, dlatego warto skorzystać z popularnego poradnika. Dowiesz się z niego, jakie są elementy składowe strony www, jak wybrać odpowiednią domenę, dlaczego optymalizacja SEO ma ogromne znaczenie oraz w jaki sposób można łatwo zarządzać stronami internetowymi. Zawierający wiele przydatnych informacji i opisujący tworzenie strony poradnik dostępny jest na stronie https://webwavecms.com/jak-zrobic-strone-internetowa. Po jego lekturze prace nad stworzeniem strony internetowej staną się o wiele prostsze, a przy okazji będzie można uniknąć wielu popularnych błędów. Jak widać tworzenie strony internetowej, wcale nie musi być skomplikowane.

Sama strona to nie wszystko

Niezależnie od tego, czy ktoś projektuje i tworzy swoją stronę samodzielnie, czy też woli ponieść koszt wykonania strony internetowej i zlecić prace zewnętrznej firmie, trzeba pamiętać również o innych istotnych elementach. Jeżeli chodzi o utrzymanie strony internetowej, bardzo ważny jest wybór dobrego hostingu. Ze względu na to, że początkujący użytkownicy nie mają wystarczającej wiedzy, aby wybrać najlepszą ofertę i nie przepłacić, wielu z nich korzysta z niskiej jakości usług. Na szczęście, jeżeli tworzymy strony internetowe z wykorzystaniem kreatora WebWave, nie trzeba się martwić o hosting. Nawet w darmowym pakiecie użytkownik otrzymuje 1 GB na pliki, co może wykorzystać do postawienia wielu podstron. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość skorzystania z darmowego certyfikatu SSL. Certyfikaty te nie tylko zwiększają wiarygodność strony w oczach internautów oraz poprawiają poziom bezpieczeństwa, ale wpływają również na pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Standardowo jednak właściciele stron www muszą kupować certyfikaty, które najczęściej kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych rocznie.

Wybranie darmowego wariantu w kreatorze stron przynosi więc realną oszczędność, szczególnie że oprócz darmowego miejsca na pliki i certyfikatu można korzystać ze wsparcia technicznego.

Ile tak naprawdę kosztuje strona internetowa?

Skoro już wiesz, w jaki sposób samodzielnie stworzyć stronę internetową, warto jeszcze wspomnieć o dodatkowych opcjach. Chociaż w darmowej wersji odpowiedź na pytanie ile kosztuje strona www, wynosi dosłownie zero złotych, to czasami opłaca się ponieść niewielką opłatę, aby można było przejść na wyższy pakiet w kreatorze. Już za kilkanaście złotych miesięcznie można całkowicie usunąć reklamy na stronie, otrzymać darmową domenę na rok i zyskać dostęp do skrzynki mailowej z adresem we własnej domenie.

Materiał partnera

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx