piątek, 29 marca

Okazuje się, że tworzenie sklepu internetowego PrestaShop dla większości osób jest bardzo prostym zadaniem. Problem mogą jednak mieć sprzedawcy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z tego rodzaju platformami.

Dla osób tych może to być skomplikowane. Najważniejsze jest to, że Presta od nas nie wymaga kodowania. Nie jest także konieczne wdrożenie zaawansowanych skryptów. Obejdzie się bez pomocy programistów. Jedyne czego będziemy potrzebować to nieco wolnego czasu oraz także chęć do działania.

No to zaczynajmy

Na samym początku pobierzmy PrestaShop. Później wybierzmy nazwę dla swojego internetowego sklepu. Później pozostaje wykupić hosting, jak i domenę w zasadzie od dowolnego operatora. Kolejnymi krokami jest utworzenie katalogi produktu, personalizacja przy pomocy motywów, a do tego modułów. Nie obejdzie się bez skonfigurowania rekomendowanych płatniczych rozwiązań, czy też wybór przewoźników, którzy realizują dostawy. Na sam koniec witrynę należy jedynie aktywować i można już sprzedawać w sieci. Pomocna może się okazać strona x13.pl.

Aby sklep odpowiednio funkcjonował, to należy zaopatrzyć go w odpowiednie moduły. Warto przejrzeć ofertę https://x13.pl/moduly-prestashop. Bardzo często dzieje się tak, że dany dodatek nie wygląda na stronie za dobrze. Czasami efekty są zdecydowanie gorsze od tych, które zakładaliśmy.

Co zrobić, aby do tego nie doszło? Na pewno należy korzystać z aktualnej wersji PrestaShop. Należy wybierać jedynie moduł, który rekomenduje dany producent. W innym wypadu trzeba się liczyć z działaniem wadliwym wszelkich funkcjonalności. Warto także zwrócić uwagę na obsługiwany język. Zła wersja językowa skutkować może występowaniem licznych błędów przy korzystaniu z danej strony.

Na sam początek warto wybrać wersję demo konkretnego modułu. Dzięki takiej wersji można przetestować wybrany moduł. Jednocześnie można zachować wszelkie zmiany dotychczas wprowadzone. Lepiej podglądać wszystko właśnie na wersji demonstracyjnej.

Niezmiernie ważne są także opinie użytkowników na temat danego modułu. Gdy opinie nie są do końca pozytywne, to należy się zastanowić i to głęboko nad jego instalacją. Może on po prostu niepoprawnie działać, czy też spowolnić mocno samą witrynę.

Podsumowanie

W tworzeniu sklepu internetowego najważniejsza jest personalizacja. Do niej używa się odpowiednich modułów, jak i motywów. Najważniejszym aspektem tutaj jest odpowiednie wypozycjonowanie sklepu. Dokonają tego osoby znające się na SEO. Nie obejdzie się także bez dostosowania szablonu do oczekiwań wszelkich użytkowników. PrestaShop może się pochwalić wieloma zaletami. Jedną z nich jest brak konieczności kodowania.

Nowoczesny sklep internetowy jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zrobić kilka kroków, czy też skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Wybór należy tylko i wyłącznie do nas samych, jak i od budżetu, którym dysponujemy.

Nie ma co zwlekać. Trzeba zacząć działać. Już nie możemy się doczekać handlowania w nowym sklepie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx