wtorek, 23 kwietnia

Prace nad USB4 w wersji 2.0 są w toku a jego uruchomienie pozwoli na podwojenie prędkości w stosunku do obecnej specyfikacji USB4 przy użyciu istniejących kabli USB-C. Będzie obsługiwać do 80 Gb/s zarówno z pasywnymi kablami USB-C 40 Gb/s, jak i nowo zdefiniowanymi aktywnymi kablami 80 Gb/s.

Zaktualizowana specyfikacja została ogłoszona dzisiaj przez USB Promoter Group, w skład której wchodzą firmy Apple, Microsoft, Intel, HP, STM i inne. Specyfikacje USB Type-C i USB Power Delivery zostaną zaktualizowane, aby umożliwić wyższy poziom wydajności danych, a także wprowadzane są aktualizacje, aby umożliwić wyższą wydajność tunelowania danych USB 3.2, DisplayPort i PCIe, aby lepiej wykorzystać poprawę przepustowości.

Grupa promotorów USB twierdzi, że zaktualizowane specyfikacje mają zostać opublikowane przed wydarzeniami programistycznymi USB DevDays, które zaplanowano na listopad. Aktualizacja jest obecnie skierowana do programistów, a wytyczne dotyczące marki i marketingu zostaną zaktualizowane w przyszłości, aby uwzględnić USB 80 Gb/s w celu identyfikacji certyfikowanych produktów i kabli.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx