środa, 24 lipca

Wraz z kontynuowaniem przez Apple przejścia z technologii LCD na OLED w swoich iPhone’ach, raporty informują, że dwa z trzech modeli iPhone’a, które zostaną wprowadzone na rynek we wrześniu tego roku, będą oferować wyświetlacze OLED. Mają to być druga generacja iPhone’a X i większy „iPhone X Plus”.

Zapowiadany tańszy model z 6,1-calowym wyświetlaczem pełnoekranowym podobnym do iPhone’a X, ma mieć jednak prawdopodobnie nadal wyświetlacz LCD zamiast OLED.

Wcześniejsze plotki sugerowały, że Apple zakończy przejście na OLED w 2019 roku, kiedy to wszystkie modele będą posiadać już tę technologię. Nowy raport koreańskiego ET News dodaje teraz do dyskusji swój głos na podstawie informacji z własnych źródeł.

„Apple niedawno zaczął planować modele iPhone’a na 2019 rok i zdecydował się zastosować OLED we wszystkich trzech modelach”, powiedział jeden z urzędników firmy Apple.

Chociaż nie pierwszy raz słychać tę plotkę i ma to sens w oparciu o kierunek Apple wydaje się, że rynki finansowe traktują tę konkretną plotkę dość poważnie. Reuters zauważa, że akcje Japan Display spadły po tej wiadomości nawet o 20 procent (choć nieco się podniosły i obecnie notują spadek o 10 procent), a Bloomberg wskazuje, że akcje Sharp spadły o 4 procent.

Japan Display jest obecnie dostawcą wyświetlaczy LCD dla iPhone’a i choć firma rozwija technologię OLED, to zacznie ona działać dopiero w 2019 roku. Ten czas i brak doświadczenia utrudni Japan Display rywalizację z Samsungiem i innymi dostawcami OLED, którzy są o krok naprzód z tą technologią.

Samsung jest obecnie jedynym dostawcą wyświetlaczy OLED dla iPhone’a X, ale firma Apple zainwestowała miliardy dolarów, aby pomóc LG w rozpoczęciu pracy z nowszą technologią i według plotek została uznana za dostawcę wyświetlaczy dla tegorocznego „iPhone’a X Plus”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx