czwartek, 23 maja

Zespół Google ds. Androida uruchomił dziś nową witrynę „Get the Message”, która ponownie wzywa firmę Apple do wprowadzenia usługi Rich Communication Services lub RCS dla aplikacji Wiadomości. Google od miesięcy naciska na Apple, aby wprowadził RCS, bez żadnej reakcji ze strony Apple.

RCS został zaprojektowany w celu zastąpienia obecnego standardu wiadomości SMS. Oferuje obsługę zdjęć i filmów w wyższej rozdzielczości, wiadomości audio, większych rozmiarów plików, ulepszonego szyfrowania, reakcji emoji, bardziej niezawodnych czatów grupowych i nie tylko.

Witryna „Get the Message” ma na celu rozwiązanie problemu „zielonych/niebieskich bąbelków” między użytkownikami iPhone’a i Androida, a także problemów z wiadomościami międzyplatformowymi, takimi jak zdjęcia i filmy niskiej jakości, problemy z czatem grupowym, kompleksowe szyfrowanie, potwierdzenia odczytu i wskaźniki pisania, wskazując, że te problemy można rozwiązać, jeśli Apple zastosuje RCS. „Czas, aby Apple naprawił SMS-y”, czytamy na stronie internetowej.

Witryna twierdzi, że iPhone’y obniżają jakość zdjęć i filmów od użytkowników Androida, uniemożliwiają ludziom korzystanie z czatów grupowych z użytkownikami Androida, uniemożliwiają użytkownikom iPhone’a wysyłanie wiadomości tekstowych na telefony z Androidem przez Wi-Fi, utrudniają czytanie wiadomości od użytkowników Androida i pozostawiają wiadomości między użytkownikami iOS i Androida niezaszyfrowane. Witryna zachęca ludzi do pomocy Apple w przekazywaniu wiadomości za pośrednictwem tweetów, a także wyróżnia artykułów dotyczących komunikacji z Androidem/iPhonem.

Oprócz samej strony, zespół Androida udostępnił również post na blogu, w którym wyjaśnia, jak działają usługi Rich Communication Services i dlaczego w rozmowach tekstowych między użytkownikami iPhone’a a użytkownikami Androida czasami występują problemy. W poście na blogu stwierdzono, że czaty grupowe „wydają się przestarzałe”, ponieważ iPhone’y nadal używają SMS-ów i MMS-ów do rozmów.

RCS może „połączyć wszystkich użytkowników smartfonów” i zapewnić wszystkim „bezpieczną, nowoczesną komunikację” – czytamy w poście na blogu Google. Artykuł jest echem kilku wcześniejszych prób Google, aby przekonać Apple do uznania RCS, z których wszystkie zakończyły się niepowodzeniem.

Od połowy 2021 roku Google i wszyscy główni producenci smartfonów przeszli na RCS, ale Google nie był w stanie przekonać Apple do przyjęcia tego standardu. Starszy wiceprezes Androida Hiroshi Lockheimer od miesięcy tweetuje o braku wsparcia RCS do Apple, a Google ucieka się nawet do sarkastycznych filmów wyjaśniających.

Nadal nie ma informacji o tym, kiedy Apple może przejść na Rich Communication Services, ani informacji o tym, czy Apple to w ogólne rozważa mając własną platformę iMessage.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx