poniedziałek, 15 lipca

Według „Financial Times” Komisja Europejska planuje oskarżyć Apple o naruszenie ustawy o rynkach cyfrowych po ustaleniu, że producent iPhone’a nie wywiązuje się z obowiązku umożliwiającego twórcom aplikacji „kierowanie” użytkowników do ofert poza App Store bez opłat.

Wygląda na to, że UE kwestionuje opłatę Apple za technologię podstawową, ale dokładne zarzuty, jakie rzekomo planuje wnieść przeciwko Apple, nie są jasne.

Z raportu wynika, że ​​Apple może zostać ukarany karą za nieprzestrzeganie przepisów w wysokości do 5% średnich dziennych światowych przychodów, które obecnie wynoszą nieco ponad 1 miliard dolarów.

W raporcie wskazano, że ustalenia UE mają charakter wstępny, więc Apple może mieć jeszcze czas na wprowadzenie niezbędnych zmian w systemie iOS, zanim organy regulacyjne przedstawią formalnie zarzuty. Jeśli UE podejmie dalsze kroki w sprawie zarzutów, zostaną one formalnie ogłoszone przez Komisję Europejską w „nadchodzących tygodniach” – dodał raport.

Na początku tego roku Apple wprowadził na iPhonie w UE duże zmiany w App Store, Apple Pay, Safari i nie tylko w ramach iOS 17.4. Apple umożliwia teraz alternatywne sklepy z aplikacjami, ale nadal pobiera opłatę za technologię podstawową. Firma Apple wprowadziła także domyślny ekran wyboru przeglądarki internetowej w przeglądarce Safari, umożliwia teraz przeglądarkom internetowym innych firm korzystanie z silników internetowych innych niż własny silnik WebKit na iPhonie, a także umożliwia aplikacjom portfeli mobilnych innych firm dostęp do czipa NFC iPhone’a w celu bezstykowych płatności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx