czwartek, 11 lipca

W tym tygodniu Apple zaprezentował nowy system, który pozwoli użytkownikom iPhone’ów z systemem iOS 18 korzystać z Apple Pay w dowolnej przeglądarce internetowej na komputerze stacjonarnym, takiej jak Chrome, Edge, Firefox i inne. Komputer, na którym działa przeglądarka, może być nawet komputerem z systemem Windows.

Wszystkie strony internetowe, które wdrożą najnowszą wersję Apple Pay, będą obsługiwać ten nowy system. Kiedy klient będzie chciał zapłacić za pomocą Apple Pay w przeglądarce desktopowej innej niż Safari, na ekranie pojawi się kod, który można zeskanować aplikacją Aparat na iPhonie z systemem iOS 18 lub nowszym, umożliwiając finalizację zakupu na telefonie.

apple-pay-na-windows

Apple podał więcej szczegółów na temat tego systemu w opublikowanej sesji kodowania na WWDC 2024. Dostosowanie się twórców stron internetowych do najnowszego zestawu narzędzi programistycznych Apple Pay (SDK) zajmie trochę czasu, więc ta funkcja nie będzie od razu szeroko dostępna w sieci.

Wcześniej Apple Pay na komputerach stacjonarnych działało tylko w Safari na Macu, więc jest to długo oczekiwane rozszerzenie tej funkcji na więcej przeglądarek i urządzeń.

iOS 18 jest obecnie w fazie testów beta i powinien zostać wydany publicznie we wrześniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx