piątek, 27 stycznia

Jedną z funkcji tvOS 14, która miała zostać uwzględniona w aktualizacji, jest obsługa filmów 4K. Jak zauważyło wielu użytkowników, treści wideo 4K nie są dostępne po aktualizacji ‌tvOS 14‌ wydanej na początku tego tygodnia.

Wybranie wideo 4K na Apple TV 4K zaktualizowanym do ‌tvOS 14‌ ogranicza odtwarzanie wideo do 1080p, czyli tej samej jakości odtwarzania, która była dostępna wcześniej.

Witryna Apple TV‌ 4K nadal mówi, że obsługa 4K dla filmów z YouTube jest funkcją, która powinna być zawarta w ‌tvOS 14‌, ale brakuje jej w wydanej wersji oprogramowania.

Nie jest jasne, co się stało, ale na Twitterze jest wielu zdenerwowanych właścicieli Apple TV. Niektórzy użytkownicy powiedzieli, że odtwarzanie 4K działało zgodnie z oczekiwaniami w YouTube podczas niektórych wersji beta, ale funkcjonalność była nieregularna, więc być może są błędy, które należy naprawić.

Możliwe, że YouTube musi przesłać aktualizację aplikacji, aby funkcja działała, a zespół wsparcia YouTube na Twitterze wydaje się zdezorientowany. Jeszcze wczoraj konto TeamYouTube poinformowało, że YouTube w rozdzielczości 4K nie może być dostarczony do ‌Apple TV‌ 4K, ponieważ nie obsługuje on VP9, więc wydaje się, że personel YouTube jest zdezorientowany tą funkcją.

Wkrótce YouTube usunął ten tweet swojego personelu pomocniczego i wyjaśnił, że Apple TV‌ 4K będzie obsługiwać odtwarzanie 4K „wkrótce”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx