niedziela, 2 kwietnia

Na kilka godzin przed terminem całkowitej blokady aplikacji w Stanach Zjednoczonych Vanessa Pappas, tymczasowa szefowa TikToka, ogłosiła, że firma opracowała z Oracle i Walmart propozycję, która pozwoli utrzymać platformę w kraju. Jak informuje Bloomberg, umowa została również zatwierdzona przez prezydenta Donalda Trumpa.

Transakcja skutecznie ustanowi nową firmę, TikTok Global, w której Oracle i Walmart mogą razem objąć do 20 procent udziałów. TikTok Global będzie miał siedzibę w Stanach Zjednoczonych i zapewni 25 000 miejsc pracy w tym kraju. Pappas powiedział, że Oracle będzie odpowiedzialny za przechowywanie danych użytkowników, podkreślając zaangażowanie firmy w ochronę prywatności swoich użytkowników.

Umowa została ogłoszona na kilka godzin przed tym, jak Departament Handlu USA miał zakazać nowych pobrań TikToka, a Bloomberg twierdzi, że zakaz ten został opóźniony o tydzień po tym, jak Trump wstępnie zatwierdził propozycję. Początkowy zakaz miał obejmować zarówno TikToka jak i WeChat, ale obecnie nie jest jasne, czy ta ostatnia aplikacja, która jest własnością chińskiego Tencent Holdings, będzie nadal zablokowana w sklepach Apple i Google w Stanach Zjednoczonych.

Prezydent Trump w sierpniu podpisał dekret dający ByteDance, spółce matce TikToka, 90 dni na sprzedaż swojej firmy TikTok w Stanach Zjednoczonych ze względu na dowody na potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa narodowego ze strony chińskiej firmy. Chociaż TikTok zdecydował się na partnerstwo zamiast zbycia swojej amerykańskiej części biznesu, wszystkie dane użytkowników będą przechowywane przez Oracle z siedzibą w USA, a firma będzie mogła przeglądać aktualny kod źródłowy TikToka i wszelkie późniejsze jej aktualizacje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx