wtorek, 27 lutego

Z najnowszych doniesień wynika, że linii iPhone 16 nie będzie powrotu technologii uwierzytelniania za pomocą odcisków palców Touch ID.

Informacje pochodzą od eksperta ds. układów scalonych z Weibo, który ma doświadczenie w udostępnianiu informacji o planach Apple. W nowym poście wyjaśnił, że większość sprzętu pierwotnie używanego do produkcji czipów wymaganych dla Touch ID w iPhonie została obecnie trwale wyłączona, a jedyne pozostałe jednostki są używane dla iPhone’a SE trzeciej generacji. Sugeruje to, że Apple nie planuje w najbliższej przyszłości wskrzesić Touch ID jako metody uwierzytelniania na iPhonie.

Z różnych plotek wynika, że iPhone SE czwartej generacji będzie wyposażony w funkcję Face ID, zastępując ostatni model iPhone’a, który nadal obsługuje Touch ID. Mimo to krążą pogłoski, że Apple pracuje nad technologią odcisków palców pod wyświetlaczem, która może zadebiutować około 2026 roku – w tym samym czasie, w którym firma rzekomo planuje przenieść Face ID pod wyświetlacz urządzenia.

Źródło Weibo jako pierwsze poinformowało, że iPhone 14 zachowa czip A15 Bionic, przy czym A16 będzie dostępny wyłącznie w modelach ‌‌iPhone 14‌‌ Pro. Niedawno powiedzieli, że czip zaprojektowany dla nadchodzących ‌iPhone’a 16‌ i ‌iPhone’a 16‌‌ Plus zostanie wykonany w odrębnym procesie produkcyjnym, różniącym się zasadniczo od chipa A17 Pro w iPhonie 15 Pro, aby obniżyć jego koszty produkcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx