sobota, 26 listopada

W systemie iOS 13.1, który pojawi się już we wtorek, można udostępniać utwory i oglądać filmy ze znajomymi, z których każdy używa własnych słuchawek AirPods. Nowa funkcja nazywa się Audio Sharing (Udostępnianie muzyki) i pozwala natychmiast – i tymczasowo – sparować drugi zestaw AirPods z iPhonem lub iPadem. Przypomina to starą metodę polegającą na użyciu rozdzielacza do słuchawek i podłączenia dwóch zestawów słuchawek do jednego gniazda jack, tylko jest nieco droższa i bardziej fantazyjna.

Apple mocną uwagę przykłada do integracji swoich produktów. AirPods są jednym z przykładów. Kiedy otwieramy nową parę AirPods w pobliżu iPhone’a, one automatycznie się do niego połączą. Po zakończeniu są one następnie dostępne na każdym innym urządzeniu dzięki synchronizacji iCloud.

Innym doskonałym przykładem jest Automatyczna konfiguracja. Kupując nowe urządzenie, można porozumieć z posiadanymi już przez nas urządzeniami, aby pobrać dane iCloud, a nawet klucz dostępu Wi-Fi, a wszystko to po to aby konfiguracja była całkowicie bezproblemowa.

I jest więcej. Udostępnianie domowego Wi-Fi znajomemu bez hasła, AirDrop, i tak dalej. A teraz dochodzi do tego udostępnianie muzyki swoim znajomym.

Jak działa Udostępnianie audio?

Udostępnianie audio może działać na dwa sposoby. Pierwszym jest sparowanie dwóch zestawów AirPods z urządzeniem z systemem iOS 13. Następnie możemy wysłać ten sam strumień audio do obu z nich, tak jak w przypadku dowolnego urządzenia AirPlay 2. Jest to idealny sposób, jeśli Wasz znajomy używa iPhone’a/iPada z systemem iOS 12 lub wcześniejszym.

Lepszy i łatwiejszy sposób na wykorzystanie tej funkcji dostępny tylko wtedy, gdy dwie osoby korzystają z iOS 13. W tym przypadku wystarczy, że znajomy będzie miał swoje urządzenie w pobliżu. A jak to działa w praktyce. Powiedzmy, że oglądamy film w pociągu i chcemy podzielić się nim ze znajomym. Rozpoczynamy oglądanie filmu na iPadzie. Kiedy Wasz znajomy zbliży iPhone’a do iPada, na Waszym ekranie iPada pojawi się okno z pytaniem, czy chcecie udostępnić swój dźwięk. Stuknijcie tak, a duplikat strumienia audio zostanie wysłany do jego AirPods.

Zaletą tej metody (oprócz łatwości użycia w porównaniu do ręcznego parowania drugiego zestawu AirPods) jest to, że twój przyjaciel może kontrolować własny poziom głośności za pomocą elementów sterowania na swoim iPhonie. To fantastyczny szczegół, którego nie możesz zrobić, jeśli dzielisz gniazdo wyjściowe. I tak niewiele urządzeń z iOS ma jeszcze gniazda słuchawkowe.

Udostępnianie audio w iOS 13: zgodne urządzenia i słuchawki

Udostępnianie audio to naprawdę świetna funkcja. Jeśli Ty i twój przyjaciel i tak korzystacie z AirPods, jest to fantastyczny dodatek. Możecie dzielić się muzyką, by stworzyć małe, dwuosobowe silent-disco. Możecie również, jak pokazałem wcześniej, oglądać film w osobistej prywatności, bez irytujących przewodów.

Udostępnianie audio nie działa jednak na wszystkich urządzeniach ani na wszystkich bezprzewodowych słuchawkach Apple. Możecie używać dowolnych AirPods (pierwszej i drugiej generacji), ale jedynymi oficjalnie kompatybilnymi słuchawkami Beats są PowerBeats Pro. Zgodne iPhone’y i iPady to:

  • iPhone 8
  • iPhone X i nowsze
  • iPhone XR
  • 12,9-calowy iPad Pro (drugiej generacji i nowszy)
  • iPad Air (3-ciej generacji)
  • iPod touch (7-ej generacji)
  • iPad mini (5-ej generacji)
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 lat temu

[…] funkcje obejmują możliwość rozłożenia słuchawek w celu ich włączenia oraz tryb udostępnianie audio na urządzeniach z systemem iOS […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx