sobota, 25 maja

Wśród wzmożonych analiz i napięć związanych z App Store oraz sposobem, w jaki użytkownicy pobierają i instalują aplikacje na iPhone’a, dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział dziś, że klienci, którzy chcą pobierać aplikacje z zewnątrz, powinni rozważyć zakup urządzenia z Androidem, ponieważ to co oferuje iPhone maksymalizuje ich bezpieczeństwo i prywatność.

Przemawiając na szczycie konferencji The New York Times „DealBook”, Cook powiedział, że klienci już teraz mają wybór między potrzebą bezpiecznej i chronionej platformy, a ekosystemem, który pozwala na sideloading. „Myślę, że ludzie mają dziś taki wybór, Andrew. Jeśli chcesz pobierać aplikacje z zewnątrz, możesz kupić telefon z Androidem”. Cook porównał sideloading do producenta sprzedającego samochód bez poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, mówiąc, że byłoby to „zbyt ryzykowne”.

Sideloading, które umożliwiłby użytkownikom pobieranie i instalowanie aplikacji bezpośrednio na ich iPhone’ach z otwartego Internetu, stał się w ostatnich miesiącach gorącym tematem, a teraz nawiązał do niego Tim Cook. Wcześniej w tym tygodniu starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii oprogramowania, Craig Federighi powiedział, że sideloading jest „najlepszym przyjacielem cyberprzestępcy”, podkreślając zagrożenia, na które mogą być narażeni klienci, jeśli zaoferuje im się swobodę instalowania aplikacji z dowolnego miejsca w sieci.

W artykule opublikowanym w październiku Apple podzielił się kilkoma faktami na temat bezpieczeństwa i prywatności iPhone’a w porównaniu z ekosystemem Androida. W artykule Apple powiedział, że badania wykazały, że smartfony z Androidem były atakowane przez mobilne szkodliwe oprogramowanie od 15 do 47 razy częściej niż szkodliwe oprogramowanie atakujące iPhone’a. „Jest to ściśle związane z sideloadingiem” – dodaje gazeta.

Mówiąc ogólnie o prywatności, Cook został zapytany o niedawne doniesienia ujawniające, że Facebook, Google, Snapchat i inne firmy straciły w tym roku prawie 10 miliardów dolarów przychodów z powodu monitu o prywatności w aplikacjach, który wymaga od deweloperów umieszczenia zapytania o zgodę użytkownika na ich śledzenie. Odmawiając komentarza na temat konkretnych liczb, Cook powtórzył, że Apple wierzy, że prywatność jest podstawowym prawem człowieka.

Apple prowadzi wiele dochodzeń i bitew na całym świecie dotyczących App Store, przy czym najbardziej prawdopodobną przyczyną drastycznych zmian jest Korea Południowa. W zeszłym miesiącu kraj uchwalił nowe przepisy zakazujące właścicielom platform ograniczania do korzystania tylko z jednej metody płatności za zakupy w aplikacjach.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
St.
St.
2 lat temu

I ma rację.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx